Новий підрозділ в НБУ створено для забезпечення ефективного виконання Нацбанком функцій щодо регулювання ринків небанківських фінансових послуг в межах проєкту «спліт».
Що відомо про Ольгу Гурбич
Ольга Гурбич уже 15 років працює у сфері фінансових послуг, із них — 12 років на керівних посадах.
Останнім місцем роботи Ольги є Світовий Банк. 3 2015 до 2019 року Ольга була Членом Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері ринків фінансових послуг.
Читайте також: «Спліт»: Що НБУ обіцяє небанківським фінустановам
Із 2005 до 2015 року працювала в Allianz Group, одній із найбільших фінансових груп у світі, СК «ПРОСТО-Страхування», компанії «АРТ.Консалтинг», експортному страховому агентстві «ЕКСАР» та юридичному бюро «Бондар і Бондар», де займалася питаннями правового супроводу, розробленням страхових продуктів, управлінням інвестиційними проєктами тощо.
Читайте також: НБУ поки не дозволить небанківським фінустановам залучати кошти вкладників
Обов'язки на посаді
До основних обов’язків Ольги Гурбич належатимуть:
- розроблення пропозицій до законодавчих актів України з питань регулювання діяльності небанків;
- розроблення проєктів нормативно-правових та розпорядчих актів НБУ відповідно до законодавства України, міжнародних норм діяльності та положень європейського законодавства;
- аналіз стану та тенденцій розвитку ринків фінансових послуг;
- моделювання процесів із питань регулювання та нагляду за небанківськими фінансовими установами тощо.
Читайте також: Чистки на небанківському ринку не буде — НБУ
Нагадаємо
- З 1 липня НБУ розширить межі свого регулювання на небанківські фінустанови відповідно до закону про «спліт».
- 12 вересня 2019 року Рада ухвалила закон про «спліт». Тоді за нього проголосувало 296 депутатів. 16 жовтня цей закон підписав президент.
- Модель нового регулювання ринку факторингу Нацбанк презентував 4 травня під час обговорення з фінкомпаніями «Білої книги» і опублікував у документі «Майбутнє регулювання небанківського мікрокредитування».
- Згідно з ним НБУ планує дозволити фінкомпаніям додатково залучати кошти афілійованих осіб і кошти на умовах субборгу. Також компанії можуть випускати акції й корпоративні облігації з їх публічним розміщенням.