Що змінює цей закон
У Європейському банку реконструкції і розвитку (ЄБРР) вважають, що виробники і споживачі відчують позитивні наслідки цього закону.
Наприклад, запуск таких деривативів, як свопи, дозволить українським суб'єктам господарювання, у тому числі банкам, сільськогосподарським і виробничим компаніям, хеджувати свої валютні ризики.
ЄБРР тісно співпрацював з Національною комісією з цінних паперів та фондового ринку України в розробці нового законодавства.
Читайте також: НКЦПФР змінить правила торгівлі цінними паперами
Новий закон, який відповідає законодавству ЄС, дає можливість проводити транзакції з деривативами в примусовому порядку та вводить такі концепції, як неттінг і неттінг при закритті, а також містить положення про фінансову заставу. Деривативи також допомагають у встановленні цін та управління ризиками.
Закон дозволить компаніям безпечно і ефективно хеджувати їх ризики, що, в свою чергу, буде сприяти розвитку гривневого ринку.
Що експерти кажуть про закон
«Новий закон сприятиме створенню ринку деривативів в Україні. Ми з нетерпінням будемо чекати можливості попрацювати разом з НКЦПФР над іншими ініціативами щодо розвитку ринку капіталу. Це великий крок вперед, завдяки якому Україна стане більш помітною і привабливою для інвесторів », — заявив керуючий директор ЄБРР у країнах Східної Європи та Кавказу Маттео Патроні.
Голова НКЦПФР Тимур Хромаєв додав: «Ми дуже вдячні ЄБРР за те, що він досвідом і знаннями допоміг нам у розробці цього важливого пакета законодавства. Ми зробили великий крок вперед у створенні умов для переходу нашої економіки до більш просунутого етапу розвитку ».
Нагадаємо
- Нещодавно ЄБРР підписав з Національним банком України (НБУ) угоду про своп розміром $500 млн. для забезпечення надійного доступу до гривневої ліквідності і надання кредитів у місцевій валюті новим та наявним клієнтам.