«Очікується укладання першого валютного свопу з ЄБРР. Операції своп із Нацбанком відкривають ЄБРР доступ до гривневого ресурсу, який буде використано для кредитування українських підприємств», – зазначається у повідомленні.
Умови договору
Договір з ЄБРР укладено на два роки з можливостю пролонгації. Мінімальна сума одного траншу в межах договору становить $25 млн, а мінімальний строк траншу – до 3 місяців з можливістю роловеру.
Курсові параметри операцій своп будуть визначатися на базі диференціалу ставок по гривні та доларам США. Вартість гривневих ресурсів буде визначатися на базі облікової ставки НБУ, а вартість доларових ресурсів – на базі ставки, що прив’язана до міжнародно визнаного індикатора грошового ринку SOFR.
Читайте також: НБУ прогнозує в 2020 році падіння економіки на 5%
Нагадаємо
7 травня ЄБРР та НБУ домовилися про своп у розмірі $500 млн задля збільшення доступності фінансування в гривні для місцевих компаній, на які негативно вплинула пандемія коронавірусу.
За даними НБУ, внаслідок карантину і глобальної кризи українська економіка скоротиться на 5% в 2020 році. За розрахунками Нацбанку, негативний вплив коронавірусу на українську економіку, очікується відносно короткостроковими, але досить потужним.
У березні 2019 року Українська банк вперше в історії фінансового ринку України провів зі своїм клієнтом операцію валютного свопу в форматі гривня-долар.
У грудні 2018 року Україна і Китай відновили валютний своп на 15 млрд юанів.
Що таке валютний своп
Валютний своп — валютна операція за договором, умови якого передбачають купівлю (продаж, обмін) іноземної валюти зі зворотним її продажем (купівлею, обміном) на певну дату в майбутньому з фіксацією умов цих операцій (курсів, обсягів, дат валютування тощо) при укладенні договору.