Зміст листа

«Лист про наміри та Меморандум про економічну і фінансову політику, схвалений Радою директорів Міжнародного валютного фонду 9 червня 2020 року, містять заходи та умови, які реалізував та планує реалізувати і дотримуватись уряд України та Національний банк України протягом періоду дії програми у 2020 – 2021 роках, а також конкретні кроки, необхідні для успішного проходження переглядів та отримання наступних траншів за програмою», — зазначають у Мінфіні.

Читайте також: Stand by замість EFF. Чому МВФ передумав

Наголошується також, що виконання положень Меморандуму дасть змогу до кінця дії програми отримати решту коштів від МВФ ($2,9 мільярда), які мають забезпечити макроекономічну та фінансову стабільність України.

Читайте також: Стало відомо, скількома траншами МВФ перерахує Україні кредит

Коли програму переглядатимуть

Згідно з оприлюдненими документами, заплановано чотири перегляди програми — за підсумками червня, вересня і грудня цього року, а також червня 2021 року.

Читайте також: Програма МВФ дозволить Україні отримати додатково майже $3 мільярди — Марченко

Очікується, що ці перегляди буде завершено 1 вересня 2020 року, 1 грудня 2020 року, 15 травня 2021 року і 15 грудня 2021 року.

Найближчі структурні маяки

  • до кінця червня — затвердження планів скорочення проблемних кредитів державних банків.
  • до кінця серпня — перегляд усіх тарифів на опалення та прийняття спрощеної процедури зміни домогосподарствами постачальника послуг.
  • до кінця вересня — підготовка нових організаційних структур та системи для ДПС і ДМС з тим, щоб з 1 січня 2021 року вони діяли як дві окремі єдині юридичні особи.
  • до кінця вересня — посилити корпоративне управління на державних підприємствах, в тому числі розширити повноваження наглядової ради Нафтогазу.

Читайте також: Червоне світло для розширення пільг «спрощенцям» і зменшення пенсійного віку. Що ще Україна пообіцяла МВФ за кредитні мільярди

До кінця жовтня цього року мають бути внесені зміни до закону про Фонд гарантування вкладів фізичних осіб та інших законів з метою вдосконалення механізму ліквідації банків та повернення активів.

До кінця жовтня також мають бути внесені зміни до закону про Вищу раду правосуддя для покращення процесу добору кандидатів.

До кінця листопада слід внести зміни до закону про банківську діяльність, підготовлений у співпраці з МВФ і Світовим банком, для того щоб заповнити прогалини щодо ефективної практики корпоративного управління та розширити повноваження НБУ.

Читайте також: МВФ погіршив прогноз падіння ВВП України

До кінця березня 2021 року, згідно з меморандумом, Державна аудиторська служба України за участю незалежних аудиторів має провести перевірку цільового використання бюджетних коштів, спрямованих на боротьбу з коронавірусом.

Крім цього, у документі визначено, що уряд України підготує законопроєкт для посилення Антимонопольного комітету відповідно до передових міжнародних практик.

Нагадаємо

  • 10 червня Рада директорів Міжнародного валютного фонду ухвалила рішення про започаткування для України нової 18-місячної Програми Stand-by.
  • Загальний обсяг програми — $5 млрд. Перший транш у розмірі $2,1 має надійти в Україну 11-12 червня.