За словами Василя Матія, інвестори, які вкладають кошти в акції іноземних компаній на довгий термін, мають щорічно звітувати в декларації тільки про дивідентні доходи. Вони оподатковуються за ставкою 9% плюс 1,5% військового збору. 

Що стосується податку на дохід, він виникає лише в момент, коли інвестор продає актив. Він сплачується з різниці між сумою, за яку інвестор придбав цей актив і сумою, за яку він його продав. Ставка податку становить 18% плюс 1,5% військового збору. 

Читайте також: «Закон 1210»: три ключових зміни для приватних інвесторів

«Моя рекомендація — максимально відстрочити момент сплати податків. Навіть якщо ви продали актив протягом календарного року, можна написати заяву, що вам потрібно зробити уточнення щодо сплати податків з закордонних активів, і вам дадуть час до 31 грудня поточного року. Друга порада — планувати інвестиції якнамога на більший строк, щоб податкові зобов'язання не виникали взагалі», — каже Василь Матій. 

Скільки можна інвестувати

Нагадаємо, що зараз фізичні особи можуть виводити з України до 100 000 євро на рік для інвестиційних цілей. 

Щоб стати інвестором, важливо документально підтвердити джерело походження коштів. Це можна зробити за допомогою декларації про доходи, у тому числі для ФОП.

Читайте також: Будиночок біля моря: чи варто вкладати зараз в курортну нерухомість