Крім того, держвиконавець передав матеріали до Печерського райвідділу Нацполіціі для відкриття кримінального провадження.
Як коментують у банку
У банку зазначають, що юридичні радники Приватбанку чотири рази звернулися до міністра юстиції Дениса Малюськи, а також неодноразово в суди, однак скарги не були розглянуті.
Останнє звернення до міністра юстиції банк направив 3 червня.
У ньому вказується, що «порушуючи закон, держвиконавець повторно відкрив виконавчі провадження на підставі копій постанови і повторно привернув держбанк до відповідальності за невиконання постанови».
Читайте також: Приватбанк заявляє, що документи в справі Суркісів — підроблені
Банк також повідомляє, що був змушений звернутися до органу досудового розслідування з заявою про скоєння держвиконавцем кримінального правопорушення, яке полягає «в службовому підробленні та зловживанні службовим становищем, наслідком якого було безпідставне і протиправне накладення штрафів на Приватбанк.
Читайте також: Мін’юст не стягуватиме з Привату $250 мільйонів, однак банк можуть оштрафувати — міністр юстиції
Передісторія
Відповідно до ухвали Печерського райсуду Києва Приватбанк має примусово виплатити компаніям, пов'язаним із родиною Суркісів, більше $250 млн за депозитними договорами, що були припинені ще в грудні 2016 року.
Зобов'язання за цими депозитними договорами були обміняні на акції додаткової емісії Приватбанку під час націоналізації (bail in).
Читайте також: Завод Коломойського виграв суд у Приватбанку на 22 мільйони
15 червня 2020 року Велика Палата Верховного Суду продовжить розгляд справи за позовом родини Суркісів про скасування рішення НБУ щодо визначення членів сім'ї Суркісів пов'язаними з Приватбанком особами та про визнання нечинними договорів обміну їх депозитів на 1 млрд грн на акції додаткової емісії Приватбанку під час націоналізації.