Прогноз на червень
У червні імпортери почнуть активніше виходити на ринок, що призведе до зростання попиту на валюту. А оскільки експорт товарів і сировини на зовнішні ринки, як очікується, залишиться обмеженим, тиск на гривню може посилитися.
Попит з боку іноземних інвесторів на українські боргові папери істотно знизився. Так, тільки в травні нерезиденти вивели з українських державних облігацій 6,4 млрд гривень, тоді як з початку року – 11,6 млрд гривень.
У червні, інвестори продовжать виходити з ОВДП, продаючи свої позиції як на вторинному ринку, так і чекаючи погашення.
«Активність з боку експортерів і пропозиція валюти на ринку будуть стриманими. З одного боку, спостерігається низький попит і низькі ціни на експортні товари, а, з іншого боку, посилюється політика економічного протекціонізму країн-імпортерів і девальваційні ризики для локальних валют, що значно підвищує конкуренцію українських товарів на світових ринках», – відзначає керівник відділу аналітики Forex Club Андрій Шевчишин.
Читайте також: Долар по 30. Чому Міністерство фінансів хоче послабити гривню
Що підтримає гривню
Підтримку гривні надають поліпшені прогнози врожаю на 2020/2021 маркетинговий рік.
За даними Української зернової асоціації, Україна може повторити минулорічний рекордний врожай зерна – прогноз збільшено з 94 млн тонн до 98 млн тонн. У той же час експорт зернових та олійних може підвищитися до 58,5 млн тонн.
Читайте також:Яким буде курс в перший тиждень літа
Крім того, підтримку гривні надасть рішення Міжнародного валютного фонду (МВФ) про виділення Україні в червні чергового траншу фінансової допомоги в розмірі $1,9 млрд у рамках нової програми Stand-by.
А також рішення Єврокомісії від імені ЄС виділити Україні 500 млн євро в рамках четвертої програми макрофінансової допомоги (МФА). Це стане позитивним сигналом для міжнародних інвесторів.
Читайте також: Глава МВФ: Затвердження програми stand-by з Україною відбудеться найближчим часом
Дії НБУ
Певно, НБУ продовжить активно впливати на валютний ринок. У травні, регулятор не дав зміцнитися гривні вище 26,5 грн/$, викупивши на міжбанку $660 млн. А також стримував ослаблення гривні вище 27 грн/$.
Швидше за все в червні НБУ буде дотримуватися цього ж торгового коридору, однак якщо попит істотно перевищить пропозицію, дасть гривні просісти.