Як карантин вплинув на доходи
«Пандемія COVID-19 вплинула на доходи, кількість працівників та інвестиції компаній-членів Палати. 64% компаній-членів спостерігають зниження доходів, і тільки 5% повідомляють про підвищення. 80% компаній вдалося зберегти кількість працівників, 18% — скоротили штат. 49% компаній планують зменшити інвестиції в Україну», — йдеться в повідомленні.
Читайте також: Допомога по частковому безробіттю вже отримали 100 тисяч працівників
Що турбує бізнес
Серед причин, що непокоять бізнес:
- економічний і споживчий спад (80%);
- політична і макроекономічна стабільність (51%);
- неможливість виконання бізнес-планів (36%);
- повторний спалах COVID-19 (36%).
Читайте також: 60% бізнесів потрібно не менше року, щоб «піднятися» після карантину (опитування ЄБА)
Плани й очікування
78% компаній-членів Палати вже мають стратегію виходу з карантину, а 44% планують своє повернення в офіс вже в червні-липні 2020 року.
Очікування компаній-членів палати із часу повернення доходів в «норму» відрізняються. Переважна більшість прогнозує на кінець 2020 — початок 2021 року, а саме 17% в III кварталі 2020 року, 24% в IV кварталі 2020 року, і 16% в I кварталі 2021 року.
Читайте також: Третина малих бізнесів втратили половину доходу за карантин (опитування)
Підсумки дослідження «Мінфіну»
Протягом карантину «Мінфін» проводив опитування і цікавився у читачів, як обмеження та спад в економіці впливають на їхнє життя, чи змінилося фінансове становище.
За результатами опитування, 73% читачів «Мінфіну» змінять ставлення до грошей та накопиченню після локдауна. Як саме — читайте результати дослідження.