«Зниження, в основному, є результатом ще одного погіршення наших глобальних прогнозів зростання, особливо в ЄС. Крім того, реальний ВВП України за перший квартал 2020 року також виявився трохи слабкіше, ніж очікувалося: на рівні мінус 1,5% р/р в порівнянні з нашими попередніми очікуваннями 0%», – зазначено у звіті BofA.

Прогноз аналітиків

На думку аналітиків, очікуване слабке відновлення ЄС у другому півріччі цього року, а також у 2021 році, ймовірно, буде стримувати відновлення економіки України в 2020-2021 роках через слабкість експорту і скорочення потоку грошових переказів.

«В результаті, реальний ВВП України, швидше за все, падіння ВВП в річному вимірі збережеться до першого кварталу 2021 року, тоді як відновлення почнеться тільки після сплеску в другому кварталі 2021 року», – вважають в BofA.

Згідно з його оцінками, в доларовому вираженні ВВП України в цьому році скоротиться до $146 млрд з $155 млрд в минулому, а в наступному підскочить до $172 млрд.

Читайте також: Падіння ВВП України за місяць поглибилося до 12%

Платіжний баланс

Аналітики BofA вважають, що криза може надати позитивний вплив на платіжний баланс України, тому скоротили прогноз дефіциту рахунку поточних операцій до $1 млрд, або 0,7% ВВП, в цьому році.

На думку аналітиків, ймовірного сильного падіння імпорту, особливо в сфері послуг, повинно бути достатньо для компенсації впливу негативного шоку на експорт. Зокрема, за їх оцінками, різке падіння в'їзного туризму в цьому році, ймовірно, допоможе компенсувати можливе скорочення падіння потоку грошових переказів. Крім того, Україна отримає вигоди від набагато більш низьких цін на енергоносії.

Згідно зі звітом, дефіцит поточного рахунку, ймовірно, збільшиться до $2,5 млрд, або 1,4% ВВП в 2021 році, так як імпорт почне відновлюватися. Крім того, торговий баланс може почати відчувати негативний тиск від очікуваного відновлення цін на енергоносії з кінця 2020 року.

Курс гривні

В результаті курс гривні на кінець цього року становитиме близько 26 грн/$1, а наступного – 25 грн/$1, а міжнародні резерви зростуть відповідно до $27,8 млрд і $28,2 млрд.

Цінні папери

Аналітики BofA також підтвердили свій конструктивний погляд щодо прибутковості за українським валютними і гривневими інструментами, вказавши на дезінфляцію, високу реальну прибутковість і політику облікової ставки, а також додаткове пом'якшення.

На їхню думку, тактично співвідношення ризик/винагорода краще за паперів у валюті, в тому числі завдяки більш високій ліквідності, в той час як у середньостроковій перспективі вони віддавали б перевагу ставками.

«Україна має найбільший потенціал для зростання серед прикордонних ринків EEMEA, беручи до уваги угоду з МВФ», – наголошується в звіті.

У ньому також вказується, що ВВП-варанти України, як і раніше привабливі, враховуючи ймовірність великих виплат за підсумками стрибка ВВП в 2021 році, а значить зростання вартості до 120% номіналу з нинішніх близько 85%.

Аналітики BofA вважають, що після сильного зростання в останні тижні короткостроковий потенціал подальшого подорожчання дещо обмежений, однак перспектива виплат до $1,6 млрд у 2023 році за підсумками стрибка ВВП в 2021 році збільшує ймовірність обміну ВВП-варантів на нові довгострокові облігації.

Інфляція

Аналітики BofA поліпшили прогноз середньорічної інфляції в Україні в цьому році з 4,8% до 2,8% через слабкий споживчий попит (в порівнянні з 7,9% в минулому), а в наступному очікують прискорення інфляції до 4,5%.

Облікова ставка

Вони також скорегували свій прогноз облікової ставки Нацбанку України і тепер очікують, що вона знизиться ще на 200 базисних пунктів (б.п.) – до 6% в цьому році, включаючи зниження на 100 б.п. в червні.

Нагадаємо

Раніше міністр розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства Ігор Петрашко повідомив, що підстави для зміни прогнозу зниження реального валового внутрішнього продукту (ВВП) України на 2020 рік поки відсутні.

Згідно з даними Держстату, реальний ВВП України в першому кварталі 2020 року впав на 1,5% порівняно з першим кварталом 2019 року.

У порівнянні з попереднім кварталом скорочення ВВП склало з урахуванням сезонного фактора 0,8%.

Нацбанк України очікує падіння ВВП на 5% в цьому році і його відновлення в наступному на 4,3%. Дефіцит поточного рахунку в цьому році прогнозують до 1,7% ВВП з 3,1% ВВП в наступному.