Причому, визначальним чинником була не втрата доходу і його рівень, а розмір банківського рахунку. Ті, у кого на поточних рахунках було $30 тис і більше, не прагнули скористатися отриманими коштами, а навпаки, відкладали їх.

Читайте також: Пік падіння цін на нерухомість буде ближче до осені, в середньому на 10-20%

Аналітики з Columbia Business School визначили, що найбільше видатків з отриманих коштів у квітні було направлено на купівлю їжі на винос, орендну плату та оплату рахунків за комунальні послуги.

Проте багато груп громадян витратили частину отриманих коштів на купівлю акцій. Згідно з даними дослідницької компанії Envestnet Yodlee, на яку посилається CNBC, громадяни з річним доходом від $35 тис. до $ 75 тис. здійснили операції на ринку цінних паперів приблизно на 90% більше, ніж тижнем раніше, до отримання допомоги від держави.

Читайте також: Чому доступні кредити можуть зашкодити економіці

Також пандемія коронавіруса позитивно позначилася на відкритті нових брокерських рахунків у США в I кв. 2020 р. Чотири групи з шести (з годовим доходом $35-50 тис., $50-75 тис, $100-150 тис і понад $150 тис) наростили операції на ринку акцій після отримання чека від держави.

Мова йде про купівлю-продаж акцій, ETF, а також переміщення коштів на інвестиційний рахунок 401k. Висновки були зроблені на основі аналізу витрат 2,5 млн громадян, які отримали допомогу.

Найбільш активні інвестори опинилися в категорії $35-50 тис щорічного доходу. Вони нарости операції на ринку на 93% н/н і ця категорія витрат виявилася третьою за приростом після збільшення заощаджень і переведення коштів у готівку.

А от категорія найбагатших за доходами громадян (понад $150 тис) вирішила збільшити витрати на погашення кредитів і, можливо, на додаткову страховку, а не на купівлю цінних паперів.

Читайте також: У Нацбанку назвали умови для іпотеки під 10%

Нагадаємо, в кінці березня Конгрес США ухвалив закон про допомогу національній економіці в період пандемії. В рамках закону CARES передбачалося одноразово виплатити нужденним американським громадянам за $1200. Подружні пари отримували $2400 і ще по $500 на кожного дитини. Перші 30% виплат були зроблені вже через тиждень після прийняття відповідного закону.