За словами Аліни Плющ, до прийняття цього закону суми, які інвестори отримували з-за кордону, обкладалися податком на доходи в повному обсязі.
Вона наводить такий приклад:
Український інвестор купив акції FAAGM на $10 тисяч на нещодавньому просіданні ринку. Тепер він хоче їх продати за $13 тисяч на тлі відскоку в 30%. З якої суми треба заплатити податок?
«Розумна людина відповість без роздумів: з різниці, тобто з $3 тисяч, які є інвестиційним прибутком для інвестора. Йому заперечить податковий інспектор: одержана з-за кордону сума оподатковується повністю як іноземний дохід. Нехитрий розрахунок покаже, що при такому розкладі податок на доходи фізособи і військовий збір у сукупності «з'їдає» $2 535, залишаючи «на руках» $465», — зазначила юрист.
Читайте також: Українці на карантині збільшили інвестиції за кордон утричі. В які країни інвестують (список)
Але траплялися і більш парадоксальні ситуації.
Уявіть, що ви поспішили і продали свої акції за $12 000 доларів. В такому випадку, після сплати податків залишається навіть менша сума, ніж до інвестування!
Такі податкові сюрпризи у багатьох начисто відбили бажання інвестувати в іноземні цінні папери. Але з набранням чинності законом протиріччя буде усунуто. Податок на дохід (18%) + 1,5% військового збору будуть стягуватися тільки з інвестприбутку.
Повний текст колонки експерта читайте тут.