З 1 червня можуть бути такі ослаблення:
- відкриття басейнів і спортзалів;
- відвідування освітніх занять у групах не більше ніж 10 людей, наприклад, розпочнуть роботу автошколи;
- запуск залізничного транспорту і міжобласних перевезень автотранспортом.
«Щодо басейнів і спортзалів найближчим часом, буквально сьогодні-завтра, на сайті МОЗ будуть розміщені рекомендації щодо протиепідемічних норм, які повинні бути забезпечені у разі, коли власники вирішать відкрити спортзал або басейн», — додав Ляшко.
Страхування від COVID-19. Виплата до 50 тисяч гривень
Він також зазначив, що раніше МОЗ не розглядало можливості відкриття басейнів на третьому етапі послаблення карантину, однак нові дані щодо можливості поширення збудника коронавірусу через воду дозволили переглянути таке рішення.
Умови пом'якшення карантину
- загальна кількість нових випадків COVID-19 за останні 7 днів на 100 тисяч населення (інцидентність). Вона має становити менше ніж 12 людей на 100 тисяч населення.
- середня кількість ПЛР-тестувань. Потрібно понад 12 на 100 тисяч населення протягом останніх 7 днів.
Читайте також: Після двомісячної перерви у Києві відновив роботу метрополітен
- завантаженість ліжок у закладах охорони здоров’я, визначених для госпіталізації пацієнтів з підтвердженим випадком COVID-19. Потрібен показник менше ніж 50%.
Рішення про послаблення або припинення карантину ухвалюють регіональні комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій (ТЕБ та НС) з урахуванням усіх цих критеріїв.
Нагадаємо
23 травня міністр охорони здоровʼя Максим Степанов повідомив, що Київ може переходити до другого етапу виходу з карантину.
В Україні з 22 травня запровадили адаптивний карантин. Відтепер рішення про послаблення або посилення карантину ухвалюватимуть у кожному регіоні окремо.
Стежте за цікавими та ексклюзивними матеріалами про вплив пандемії на економіку в телеграм-каналі «Економіка та коронавірус».