Програма розрахована на 18 місяців.

Зазначається, що 21 травня група співробітників МВФ на чолі з Іванною Владковою-Холлар, яка очолює команду Фонду в переговорах з Україною, завершила дистанційні обговорення з українською владою.

«Новий stand-by із запитуваним доступом у розмірі 3,6 млрд SDR (що еквівалентно $5 млрд) буде спрямований на забезпечення платіжного балансу і бюджетної підтримки, щоб допомогти владі усунути наслідки COVID-19, одночасно консолідуючи зроблені до сьогоднішнього дня досягнення і просуваючи вперед важливі структурні реформи з метою зменшення основних вразливостей. Це буде гарантувати, що Україна буде готова повернутися до зростання і відновити більш широкі реформи, коли криза закінчиться», — йдеться в повідомленні Фонду.

Очікується, що програма stand by також «стане каталізатором додаткової двосторонньої і багатосторонньої фінансової підтримки».

«Угода підлягає затвердженню керівництвом фонду та радою виконавчих директорів МВФ. Розгляд радою очікується найближчими тижнями», — йдеться в релізі.

Нагадаємо

Нагадаємо, напередодні ввечері президент України Володимир Зеленський підписав закон «Про внесення змін до законодавчих актів України щодо удосконалення деяких механізмів регулювання банківської діяльності. Цей документ був однією з умов для нової програми співпраці України з МВФ.

Раніше міністр фінансів Сергій Марченко заявив, що вже до кінця травня Україна отримає від МВФ не менше $1,75 млрд.

Верховна Рада на позачерговому засіданні 13 травня прийняла «антиколомойський» закон (щодо удосконалення деяких механізмів регулювання банківської діяльності).

Прийняття закону було останньою з попередніх умов укладення нової угоди з МВФ. До другого читання до нього було подано 16 тис. 572 поправки, що стало абсолютним рекордом в історії українського парламентаризму.