Що змінили

«Всі інвестиційні законопроєкти будуть зареєстровані і, впевнений, проголосовані. Вони повністю готові.

Ми дещо змінили у „інвестняні“. Зараз через економічну кризу за інвестиції треба боротися. У світі економічний націоналізм. Кожен думає про свою країну. <...> Раніше була умова (для надання „інвестняні“ — ред.) про $100 мільйонів і більше. Зараз цифра буде нижчою, щоб це було розраховано і на українських інвесторів», — повідомив Зеленський.

Читайте також: Нерезиденти зможуть інвестувати в стратегічні галузі лише з дозволу уряду (законопроект)

Що таке інвестняня

За словами президента, «інвестняня» — це особистий віп-менеджер, якого нададуть кожному інвесторові, що інвестує в українські галузі $30 млн більше.

Зеленський заявив, що раніше українські інвестори могли подумати, що «інвестняні» будуть надані тільки західним інвесторам, проте насправді ця опція передбачена для всіх інвесторів.

Читайте також: Названі найбільші країни-інвестори в Україну

Також президент повідомив, що плануються поліпшення щодо податку на прибуток для інвесторів, які вкладають у приватизацію від $10 мільйонів.

Що це дасть

  • Раніше в ОП зазначали, що така ініціатива допоможе інвесторові почуватися безпечніше, а отже збільшить коло осіб, які можуть зацікавитися Україною як країною для капіталовкладень.

Читайте також: Няня не допоможе. Які проблеми по-справжньому хвилюють інвесторів

Нагадаємо

  • Зеленський, ще під час Всесвітнього економічного форуму в Давосі в січні 2020 року, заявив, що українська влада підготувала програму Investment nanny, щоб стимулювати іноземні компанії вкладати кошти в Україну.

  • Ідея «інвестиційної няні» полягає у підписанні договору між інвестором і Кабміном з конкретними умовами, завдяки яким уряд і інвестор буде відповідати за порушення в міжнародних судах.

  • Інвестори з початку кризи вивели з ринків країн, що розвиваються, рекордні $83 млрд. Це найбільший відтік капіталу в історії, заявила глава МВФ Кристаліна Георгієва.