Про це на своїй сторінці у фейсбуці написав голова Ради НБУ Богдан Данилишин.
Рекомендації у цілому стосуються питань наповнення держбюджету. Багато з них стосуються залучення коштів від населення шляхом випуску ОВДП.
Рада НБУ рекомендує уряду:
- Випустити ОВДП для населення в документарній формі та/або спростити процедур їх придбання населенням через банки (із мінімальною вартістю послуг банків);
- Задля задоволення потреб уряду у валюті — спростити порядок залучення коштів населення у валютні ОВДП. Також, переглянути оподаткування доходів за такими паперами.
Читайте також: Вперше за місяць. Мінфін розмістив ОВДП й залучив до бюджету 9,8 мільярда
З допомогою випуску цільових ОВДП Рада НБУ також рекомендує фінансувати:
- відбудову національної системи охорони здоров'я та заходи з подолання епідемії COVID-19;
- національні інвестиційні проекти спрямовані на модернізацію економіки.
При цьому Національному банку Рада НБУ рекомендувала скорегувати механізм визначенні справедливої вартості ОВДП. На думку представників Ради це необхідно, щоб банки могли залучати рефінансування на повну вартість держпаперів, що надаються Нацбанку у забезпечення.
Щоб стимулювати інвестиції банків у ОВДП Рада НБУ пропонує регулятору знизити оцінку ризиковості (імовірності дефолту) держпаперів, номінованих в іноземній валюті. Також серед рекомендацій — можливість тимчасового включення валютних ОВДП до розрахунку нормативу LCR (коефіцієнта покриття ліквідності).
Читайте також: ОВДП або депозити. На чому можна більше заробити
Нагадаємо
- Мінфін проводить аукціони з розміщення ОВДП щовівторка, однак останні 4 аукціони уряд скасував.
- Скасування аукціонів пов'язане з нестабільною ситуацією на фінансових ринках та відтоком інвестицій з активів країн, що розвиваються, зокрема з України.
- Останній аукціон з продажу державних облігацій відбувся 24 березня. Тоді до бюджету залучили $801,6 мільйона та 75,7 мільйона євро.
Вигідно і надійно: Інвестиційний капітал від ICU + бонус від «Мінфіну»
- Уряд України не планує виходити на ринки боргового капіталу в цьому році, а всі запозичення плануються покрити за рахунок джерел міжнародних організацій з низькою процентною ставкою.
- Мінфін очікує, що до кінця 2020 року МВФ перерахує Україні два транші на загальну суму $3,5 млрд у межах нової кредитної програми EFF.