«Сподіваємося на швидкий розгляд законопроєкту у Верховній Раді. Від його ухвалення залежить не тільки здоров’я банківського сектору, а і в цілому фінансової системи України», — повідомили у Нацбанку.
Коротко про головне
Чинна редакція законопроєкту зробить невідворотним процес виведення банків з ринку.
Водночас надасть право власникам збанкрутілих банків отримати компенсацію у разі, якщо вони доведуть, що рішення Національного банку про виведення банку з ринку було незаконним.
Читайте також: Фінкомітет подав «антиколомойський» закон до другого читання. Які поправки внесли
Компенсацію колишнім власникам збанкрутілих чи націоналізованих банків буде розраховувати арбітр — міжнародна аудиторська компанія. Вона ж буде відповідати за правильність розрахунків компенсації ексвласникам банків.
Важливість закону
НБУ нагадує, що ухвалення закону у другому читанні не лише врегулює проблему збанкрутілих та націоналізованих банків, але й дозволить Україні отримати нову кредитну програму з Міжнародним валютним фондом.
Читайте також: Депутати запросили МВФ приєднатися до фінального обговорення «антиколомойського закону»
Передісторія
-
Фінальна версія проекту закону №2571-д наприкінці березня була погоджена з МВФ. 30 березня Рада прийняла законопроект у першому читанні.
-
Після цього депутати подали до нього 16 335 правок. За словами депутата Железняка, понад 13 тисяч поправок внесли депутати «Слуги народу».
Читайте також: Стало відомо, які поправки внесли до «антиколомойського» закону після обговорення з МВФ
-
Як повідомляв раніше голова фракції «Слуга народу» Давид Арахамія, МВФ надасть Україні перший транш по кредиту протягом трьох тижнів після того, як ВР підтримає у другому читанні «антиколомойський» законопроект.
-
Оновлений макропрогноз НБУ передбачає отримання першого траншу фінансування на суму близько $2 млрд у другому кварталі. Водночас відсутність домовленості про програму залишається основним ризиком для реалізації цього прогнозу.