Шмигаль про пом'якшення

«Пом’якшення монетарної політики з боку НБУ дозволить підтримати економіку в умовах коронакризи. Водночас аналітики відзначають, що рішення про зниження облікової ставки не справить значний вплив на інфляційні процеси», — заявив голова уряду.

Що це дасть бізнесу

Він вважає, що рішення Нацбанку «вклалися у логіку» програми підтримки бізнесу, яку проводить уряд.

Читайте також: Нацбанк знизив облікову ставку до 8 %

Зокрема, в межах цієї програми підприємцям, які постраждали від запровадження карантину, планують видати пільгові кредити під низькі відсотки на загальну суму 35 мільярдів гривень.

«Це дасть змогу підтримати вітчизняного виробника, розширити фінансування інфраструктури та забезпечити розвиток МСБ. Ці спільні кроки Уряду, Верховної ради та Національного банку — і є основа для рестарту нашої економіки», — додав Шмигаль.

Читайте також: Економіка не помітить зниження облікової ставки. Депозити не подешевшають, кредити доступнішими не стануть — Лавренчук

Що думають експерти

Фінансовий аналітик Михайло Демків не очікує, що зниження облікової ставки відіб'ється на вартості кредитів для клієнтів. Враховуючи ситуацію в економіці, банки не ризикнуть активізувати видачу позик. Тим паче, в Нацбанку вже підрахували, що за час карантину частка прострочених кредитів в портфелях банків встигла зрости.

Читайте також: Зниження облікової ставки: кому вигідне таке рішення

Депозити теж навряд чи подешевшають. «Їх динаміка зараз негативна практично за всією банківською системою. І навіть при зниженні облікової ставки, відсоткові ставки за депозитами у багатьох банках будуть збільшуватися для зменшення відтоків», — прогнозує директор департаменту ризик — менеджменту ПАТ «КБ «Акордбанк» Микола Войтків.

Передісторія

НБУ 23 квітня ухвалив рішення знизити облікову ставку в Україні з 10% до 8% річних. Загалом у 2020 році облікову ставку планують знизити до 7% річних.