Чим аргументує

"Рішення - політично правильне. Для пожвавлення економіки - скоріше нейтральне. Негативу немає... Чому нейтральне? - Зміна ставки НБУ на зростання обсягів кредитування впливає мало.

Є інші гальма у кредитного процесу, наприклад, слабкі фінанси потенційних позичальників. Очікувати зниження ставок по депозитах в період кризи - пожене вклади на валютний ринок. Тому теж - ні", - написав Лавренчук.

Що думають інші експерти

Фінансовий аналітик Михайло Демків не очікує, що зниження облікової ставки відіб'ється на вартості кредитів для клієнтів. Враховуючи ситуацію в економіці, банки не ризикнуть активізувати видачу позик. Тим паче, в Нацбанку вже підрахували, що за час карантину частка прострочених кредитів в портфелях банків встигла зрости.

Читайте також: Зниження облікової ставки: кому вигідне таке рішення

Депозити теж навряд чи подешевшають. «Їх динаміка зараз негативна практично за всією банківською системою. І навіть при зниженні облікової ставки, відсоткові ставки за депозитами у багатьох банках будуть збільшуватися для зменшення відтоків», — прогнозує директор департаменту ризик — менеджменту Акордбанку Микола Войтків.

Читайте також: НБУ просить банки не підвищувати ставки за депозитами

Підвищити дохідність депозиту можна завдяки бонусам від «Мінфіну»

Нагадаємо

  • 23 квітня правління Національного банку ухвалило рішення знизити облікову ставку з 10% до 8% річних. "Продовження пом'якшення монетарної політики має на меті подальшу підтримку економіки в умовах пандемії та карантинних заходів», - прокоментував голова НБУ Яків Смолій.
  • Цикл зниження облікової ставки розпочався у квітні минулого року, коли регулятор зменшив її з 18% до 17,5%. Після цього впродовж минулого року Нацбанк переглядав її розмір ще кілька разів.
  • Національний банк прогнозує зниження облікової ставки до 7% на кінець 2020 року.
  • Зміна облікової ставки є важливим сигналом для визначення банками процентних ставок за вкладами і позиками.

Порівняти умови кредитів