«Національний банк приймав активну участь у валютному ринку під час пікових, кризових ситуацій. Після 10 березня ми продавали значні суми, іноді ми продавали по $300 млн у день, — зазначив Чурій, — Загалом під час значних коливань Нацбанк продав більше $2 млрд».
Читайте також: Що втримає гривну від падіння на цьому тижні
Не зважаючи на те, що при нагоді НБУ викуповує валюту на ринку, резерви з початку року скоротилися. «З початку року нето інтервенцій складає мінус $800 млн. Після того як криза та волатильність впала, зник ажіотаж, то з початку цього місяці НБУ вже встиг викупити у резерви близько $600 млн» — зазначив Чурій.
У результаті викупу на міжбанку надлишкової валюти у перщі два тижні квітня регулятору вдалося втримати золотовалютні резерви на рівні близько $25 млрд.
Поточний прогноз
За підсумками 2020 року НБУ очікує, що золотовалютні резерви перевищать відмітку у $27 млрд. «На кінець цього року резерви перетнуть позначку $27 млрд. Ми враховуємо у цих сумах кредити від офіційних донорів. І це буде відповідати 4 з половиною місяцям імпорту», — розповів заступник голови НБУ Дмитро Сологуб.
Читайте також: Україна очікує $2 мільярда траншу МВФ в травні — Гетманцев
За його словами, обсяг імпорту цього року скоротиться, через що так звана резервна позиція, тобто строк, протягом якого можна фінансувати імпорт за рахунок резервів, зміцниться. «Резервів достатньо, щоб згладжувати короткострокові коливання на валютному ринку», — підкреслив Сологуб.
Що прогнозували раніше
- Раніше, 30 січня, під час брифінгу голова НБУ Яків Смолій прогнозував, що за підсумками 2020 року резерви становитимуть більше $29 млрд.