Що прогнозують експерти у 2020 році
За прогнозами експертів, ВВП України демонструватиме досить глибоке падіння у 2020 році — на 4,2%.
- Кабмін очікує падіння ВВП на 4,8%. Серед факторів, які до цього призведуть, урядовці називають зниження експорту на 5,5%. Імпорт при цьому впаде на 10%, а дефіцит торгового балансу становитиме $8,3 млрд.
У 2020 році прискорятьсяінфляційні процеси до 7% проти 4,1% (у розрахунку грудень до грудня попереднього року) у 2019 році.
- Як пояснюють в Мінекономіки, причиною прискорення інфляції стануть ослаблення гривні та зростання цін. Так, згідно із прогнозами Кабміну інфляція на кінець року становитиме 11,6%.
Читайте також: З якими втратами Україна вийде з кризи
Середній курс долара в 2020 році становитиме 28,85 грн/$, а на кінець року — 29,5 грн/$.
- Кабмін очікує, що середньорічний курс національної валюти становитиме 29,5грн/$. Зараз давати однозначний хоча б приблизний прогноз курсу гривні на кінець року практично неможливо – надто багато змінних і невідомих.
Згідно із прогнозом, ситуація на ринку праці лишатиметься складною до кінця 2020 року. Безробіття буде тривалим у зв’язку із значним падінням економіки та суттєвими структурними змінами.
Читайте також: Як епідемія змінила економічні прогнози для України
Рівень безробіття у 2020 році становитиме 9,4%, а в 2021 році- 9,1%.
Найбільша загроза для економічного відновлення в Україні на думку експертів – це тривале продовження та посилення внутрішніх карантинних заходів.
Прогноз на 2021 рік
У 2021 році матиме місце економічне зростання на рівні 2,4%, яке не компенсує падіння у 2020 році.
Інфляція уповільниться до 5,9% (у розрахунку грудень до грудня попереднього року). Всі елементи попиту матимуть позитивну динаміку.
Середній курс долара у 2021 році становитиме — 30 грн/$, а на кінець року — 30,75 грн/$.
Безробіття поступово знижуватиметься до 9,1%, але не вийде на допандемічний рівень.
Читайте також: Два сценарії для України: кредит МВФ або запуск друкарського верстата
Що таке консенсус-прогноз
Консенсус-прогноз – це усереднені значення основних прогнозних показників економічного розвитку України, які розраховані як медіана на основі експертних оцінок учасників опитування провідних фахівців у сфері макроаналізу та прогнозування.