Огляд депозитних ставок повністю відображає ситуацію на цьому ринку. Тут можна побачити і порівняти дохідність за вкладами у гривні, доларах та євро на найпопулярніші терміни — 3,6, 9 і 12 місяців.
Окремо можна подивитися ставки за депозитами громадян і корпоративних клієнтів.
Корисні «фішки»
Огляд депозитних ставок знайти дуже просто. На головній сторінці сайту виберіть розділ «Депозити» та знайдіть рядок «Огляд ставок».
Ставки за депозитами фізосіб актуальні для вкладів на суму до 200 тис. грн, які гарантуються державою.
Читайте також: Чи зможуть банки пережити кризу
Куди рухається ринок
Сервіс дозволяє відстежувати тенденції депозитного ринку. Тут можна відстежувати, як змінювалася прибутковість вкладів, починаючи з початку року.
Можна також подивитися, як вели себе депозитні ставки в конкретному банку. Графік покаже, як змінювалася дохідність, наприклад, у великих банках або банках з іноземним капіталом.
Сервіс дозволяє навіть вибрати декілька фінустанов вручну. Головне — вказати потрібний термін вкладу.
Вибирай найкращий депозит в каталозі «Мінфіну». Отримуй бонус до 1,25% річних до основної ставки
Які банки платять більше
Ще одна важлива функція — порівняння максимальних ставок. Сервіс відсортує всі депозити банків у певній валюті на вказаний термін і знайде програми з найвищою дохідністю.
Треба зауважити, що максимальна ставка включає в себе деякі бонуси. Наприклад, за відкриття депозиту онлайн або розміщення вкладу на значну суму, але не більше 200 тисяч гривень.
Він також дозволяє порівняти максимальні ставки в різних банках. Для цього потрібно вказати назви або категорію фінустанов, які вас цікавлять. Першими в таблиці з'являються найвигідніші пропозиції.
Читайте також: «Розглядаємо клієнтів під лупою»: як працюють МФО під час карантину
Чи вийде заробити на депозиті
Як писав «Мінфін», третій тиждень поспіль банки підвищують дохідність депозитів. За гривневим вкладом вже можна заробити 16% річних. Єдина умова — оформити депозит онлайн.
Щоб утримати клієнтів, фінансисти оновлюють депозитну лінійку, додають програми лояльності і переглядають депозитні ставки.
У той же час Нацбанк України рекомендує українським банкам не підвищувати ставки за депозитами і виважено ставитися до процентної політики, враховуючи низьку інфляцію.
«Протягом березня деякі банки підвищили ставки за депозитами на 1-1,5 в. п., перестраховуючись від потенційних відтоків коштів вкладників. Проте істотних відтоків у березні так і не було», — написав регулятор у фейсбуці.
Кошти на рахунках населення у банках із початку березня збільшилися на 13 млрд у гривні і станом на 9 квітня (+ 4%) і незначно скоротилися в доларовому еквіваленті (-2%).