На нараді обговорювали проблеми, що стосуються поетапного виходу з карантину.

«Постановою уряду визначено, що карантин діє до 24 квітня. Швидше за все він буде продовжений до початку травня. І тільки тоді ми зможемо скасувати частину обмежень», — сказав Шмигаль.

Читайте також: В Україні планують продовжити карантин — Шмигаль

До цього часу, за його словами, повинні бути підготовлені «нові соціальні стандарти життя» для українців.

«У той же час, ми розуміємо, що хвороба швидко не відступить. Тому повинні підготувати нові соціальні стандарти життя після жорстких карантинних заходів: розробити нові транспортні норми, норми соціальної дистанції, перебування в закритих приміщеннях і установах. На це у нас є трохи часу. І дуже важливо працювати разом», — сказав прем'єр.

Читайте також: Карантин посилюють. Список нових обмежень

Він також сказав, що необхідно переходити до локального карантину у разі нових спалахів хвороби.

Передісторія

  • 25 березня Кабінет міністрів запровадив режим надзвичайної ситуації на всій території України та продовжив карантин до 24 квітня.

  • Уряд запровадив в Україні карантин у зв’язку з поширенням коронавірусу COVID-19 спочатку на три тижні — з 12 березня по 3 квітня.

  • З 15 березня держава на два тижні закрила кордони для іноземних громадян, а з 17 березня — повністю закрито авіасполучення.

  • З 17 березня по всій Україні закрили заклади харчування, торгові центри, перукарні, розважальні заклади. Продовжують роботу: продуктові і господарські магазини, аптеки, АЗС, банки і банкомати, страхові компанії.

  • З 23 березня в Києві заборонили рух громадського транспорту, зокрема метро. Перевозять тільки медиків, рятувальників, поліцейських, комунальників, працівників продуктових магазинів та аптек, а також співробітників стратегічних підприємств.

Ситуація з пандемією в Україні

Станом на 9:00 10 квітня в Україні 2203 лабораторно підтверджених випадків COVID-19, з них 69 летальних, 61 пацієнт одужав.

За добу зафіксовано 311 нових випадків.

Стежте за цікавими та ексклюзивними матеріалами про вплив пандемії на економіку у телеграм-каналі «Економіка та коронавірус»