Чим аргументують
«Ми написали у всі органі, які можуть вплинути на ситуацію, описали проблеми ринку, повідомили про те, що очікуємо лише у нашій компанії прямі збитки від простою у розмірі близько $60 мільйонів», — заявив президент МАУ.
Він зазначив, що МАУ запропонувала державі варіант підтримки — надання стабілізаційного кредиту, а не отримання дотацій, що практикується в інших країнах світу. Розмір такого кредиту Дихне оцінив у $50 мільйонів. Видати кредит, за його словами, міг би один з державних банків.
Читайте також: Туроператори відмовляються повертати гроші за оплачені тури. Що пропонують
Що таке стабілізаційний кредит
«Стабілізаційний кредит, як правило, передбачає, що держава бере на себе частину відсоткової ставки. І якщо сьогодні відсоткова ставка у комерційних банках близько 11-12% річних, то ставка по стабкредиту має бути близько 5-6%», — додав президент МАУ.
Читайте також: Зупинка авіасполучення: АМКУ перевірить МАУ через різке підвищення цін
Раніше повідомлялося
- Туристична галузь може втратити $22 млрд збитків, якщо поширення коронавірусу не вдасться швидко припинити. Про це в інтерв'ю газеті El Mundo раніше заявила президент Всесвітньої ради з туризму і подорожей Глорія Гевара.
- Зазначимо, що авіакомпанії наразі зазнають збитків через заборону на авіаперельоти та карантин. За розрахунками аналітиків CAPA, до кінця травня 2020 року більшість авіакомпаній світу можуть збанкрутувати.
- Пасажирське авіасполучення України з іншими країнами наразі закрите.