Рішення суду
Відповідним рішенням Київський апеляційний суд відмовив Фортифай до скасування арешту.
Компанія не може завершити угоду з купівлі Промінвестбанку.
У рішенні суду говориться, що 4 березня Альтана Капітал від імені, за рахунок та за дорученням Фортифай на торгах ПФТС придбала 99,7726% акцій ПІБа, а 6 березня був укладений договір купівлі-продажу цінних паперів.
Читайте також: НБУ може визнати неплатоспроможним проданий з аукціону Промінвестбанк
Кінцевим бенефіціаром Фортифай є громадянин Фаткулін Сергій, зареєстрований в Одеській області.
Продаж під забороною
5 березня в Україні примусово продали контрольний пакет акцій Промінвестбанку за 268,7 млн грн. Продаж відбувся незважаючи на заборону, яку наклав Стокгольмський арбітраж. Зовнішекономбанк, якому належав Промінвестбанк, заявив, що вимагатиме стягнення з України компенсації за примусовий продаж банку.
Читайте також: Українська «дочка» російського банку не здала ліцензію. Акціонер не з'явився
Передісторія
Акції Промінвестбанку в Україні намагалися продати на вимогу Ігоря Коломойського і компаній, які йому належать. Так Коломойський намагається погасити заборгованість Росії за рішенням іншого міжнародного арбітражу в Гаазі, який засудив олігарху компенсацію за втрату активів при анексії Криму Росією.
24 грудня 2019 року стало відомо, що Промінвестбанк закрив майже всі свої банківські відділення, залишивши працювати тільки одне. На початок 2019 року в банку було 56 відділень по всій Україні. Також Промінвестбанк припинив обслуговувати фізичних осіб.
Читайте також: Промінвестбанк змінив збитки на прибуток
Нагадаємо, що Третейський суд в Гаазі зобов'язав Російську Федерацію відшкодувати низці українських компаній збитки за анексію Криму. Зокрема, мова йшла про суму в $159 млн. Росію визнали відповідальною за порушення прав українських інвесторів. Позов проти Росії подавали 18 українських компаній, а також одна фізична особа.