На що розраховує Україна

«Ми вже отримали офіційний лист, заява від МВФ — що є ці дві умови (закон про ринок землі і про банківське регулювання — ред.), якщо вони будуть виконані, то одразу ж кошти надійдуть в Україну, причому одразу в держбюджет. За нашими підрахунками, це має бути близько $4 млрд кредиту. Не допомоги, а саме кредиту», — сказав Гетманцев.

Читайте також: Дві умови. МВФ може збільшити розмір допомоги Україні до $8 мільярдів

За його словами, Україна зацікавлена в такий кризовий період отримати досить дешевий фінансовий ресурс від Фонду, який буде направлений в стабілізаційний фонд держбюджету, створений для боротьби з коронавірусом.

Читайте також: Без кредиту МВФ долар злетить — прогноз експертів

Передісторія

  • 31 березня Верховна Рада прийняла закон про обіг земель сільськогосподарського призначення і схвалила в першому читанні законопроект про банківське регулювання. Друге читання, за інформацією ЗМІ, може відбутися 7 квітня.
  • Як заявив 27 березня президент Володимир Зеленський, влада домовилися з керівництвом МВФ, що після ухвалення парламентом законів про банківське регулювання й запуск ринку землі Україна протягом приблизно 15 днів отримає від МВФ перший транш у розмірі $1,75-2 млрд.
  • Раніше повідомлялося, що МВФ може збільшити розмір допомоги Україні з $5,5 млрд до $8 млрд у разі прийняття парламентом нового законопроекту щодо банків-банкрутів та закону про ринок землі.
  • 13 березня Україна виплатила МВФ $409,6 млн за програмою розширеного фінансування EFF. Чергові платежі за зобов'язаннями перед МВФ заплановано на кінець квітня і початок травня.

Читайте також: Які поправки внесли до «антиколомойский» закон після обговорення з МВФ

  • Україна і МВФ досягли домовленості щодо нової трирічної програми розширеного фінансування в обсязі $5,5 млрд у грудні 2019 року.
  • Рішення про нову програму має затвердити Рада директорів Фонду.