Що вирішили кредитори
У заяві йдеться, що вплив коронавірусу на економіку буде дуже серйозним, проте найбільше його відчують країни з низьким рівнем доходу.
«Група Світового банку та МВФ закликають уряди всіх держав-кредиторів призупинити стягнення боргів з країн МАР (Міжнародної асоціації розвитку — ред.) відповідно до двосторонніх кредитних угод», — сказано в повідомленні.
Читайте також: Дві умови. МВФ може збільшити розмір допомоги Україні до $8 мільярдів
Коли визначать перелік країн
Країни G20 мають визначити перелік держав, які мають несприятливу ситуацію з заборгованістю, та надати пропозиції щодо пом'якшення боргового навантаження на них.
«Зараз вкрай важливо забезпечити допомогу країнам, що розвиваються, та надати сильний сигнал фінансових ринків», — наголошується в заяві.
Читайте також: Економіки, що розвиваються, потребують не менше $2,5 мільярда — глава МВФ
Організації запропонували країнам G20 визначити країни з нестійкою борговою ситуацією. Ці пропозиції організації мають подати для схвалення Комітету з розвитку під час Весняних нарад 16-17 квітня.
Зазначимо, що Україна є повноправним членом Міжнародної асоціації розвитку з 2004 року.
Раніше повідомлялося
- МВФ може збільшити розмір допомоги Україні з $5,5 млрд до $8 млрд у разі прийняття парламентом нового законопроекту щодо банків-банкрутів та закону про ринок землі.
- В іншому випадку Україна може розраховувати лише на $1,5 млрд.
- Угода з МВФ дасть змогу Україні отримати ще $1 млрд від Світового банку, Європейського банку реконструкції і розвитку та Євросоюзу.
Читайте також: Стало відомо, які поправки внесли до «антиколомойського» закону після обговорення з МВФ