Як аргументують в Раді
«Всі фракції і групи виступили з критикою цих змін і дійшли єдиної думки, що без узгодження з парламентом ці зміни в тому вигляді, в якому запропонував уряд, прийняті не будуть», — сказав Железняк.
На думку самого депутата, запропоновані Кабміном показники не реалістичні, а скорочення низки статей видатків місцевих бюджетів та видатків на освіту і медицину в нинішніх умовах «просто неможливі».
Також Железняк зазначає, що низка положень запропонованого законопроекту «ніяк не стосуються заходів з протидії епідемії коронавірусу».
Читайте також: В Офісі президента озвучили оптимістичний сценарій падіння економіки
Про що домовилися
За пропозицією спікера буде створено Антикризовий штаб під керівництвом прем'єр-міністра Дениса Шмигал. До нього увійдуть представники всіх фракцій і груп. Вони напрацюють спільно з фахівцями зміни і потім винесуть їх на розгляд Верховної Ради.
Читайте також: Витрати на карантин: дефіцит бюджету потрібно збільшити на 200 мільярдів
Які витрати пропонував скоротити Кабмін
Сьогодні, 26 березня, Кабмін запропонував Верховній Раді зміни до державного бюджету на 2020 рік. Про це написав у своєму телеграм-каналі народний депутат від «Європейської солідарності» Олексій Гончаренко.
Депутат пише, що Кабмін пропонує зменшити доходи держбюджету на 115 млрд грн та збільшити видатки на 96 млрд грн.
«Відповідно, дефіцит держбюджету збільшиться на 202 млрд грн, або майже в 4 рази», — відзначає Гончаренко.
Читайте також: Дефіцит держбюджету може зрости в 3,5 раза — заступник голови Офісу президента
За його інформацією, на покриття дефіциту уряд пропонує збільшити внутрішні запозичення на 147 млрд грн.
Також Кабмін пропонує створити стабілізаційний фонд на 124 млрд грн, раніше йшлося про 200 млрд.
Передісторія
- Раніше у Мінфіні повідомили, що розробляють зміни в закон про держбюджет на 2020 рік, щоб перерозподілити кошти на фінансування боротьби з коронавірусом в країні і пов'язаної з цим кризи.
- Повідомлялося також, що Кабмін планує перенаправити на боротьбу з можливою епідемією кошти, передбачені на інвестиційні проекти у Державному фонді регіонального розвитку.
- За даними Рахункової палати, у держбюджеті України є мінімум 5 млрд грн, які можна перенаправити на підтримку медицини для боротьби з коронавірусом.