Питання – не на часі

«Ці доходи (від податку на доходи за депозитами – ред.) закладені в держбюджеті на 2020 рік, тому зробити це сьогодні неможливо. Особливо враховуючи той факт, що навантаження на державний бюджет через необхідність знайти кошти на боротьбу з коронавірусом тільки зросло», – пояснила Катерина Рожкова.

Водночас, вона погодилася, що оподаткування доходів за депозитами необхідно гармонізувати з іншими, так званими, пасивними доходами, наприклад, доходами за ОВДП. Над цим питанням НБУ має намір впродовж 2020 року працювати з Мінфіном.

Нагадаємо, що з отриманих відсотків вкладники віддають державі 18% прибуткового податку і 1,5% військового збору. Тим часом, з доходів по ОВДП не потрібно платити прибутковий податок. Інвестори сплачують лише 1,5% військового збору.

«Впевнена, що ми знайдемо компромісне рішення, можливо, поступового зменшення цього податку для того, аби гармонізувати його з іншими. Але це вже буде точно не в цьому році», – запевнила заступник голови НБУ.

Спроби скасувати податок вже були

Податок на дохід за депозитами населення існує з 2014 року. 

У листопаді 2019 року у Верховній Раді депутати зареєстрували законопроект, який передбачає скасування податку на дохід за депозитами.

З аналогічною ініціативою у грудні 2019 року виступила Рада Нацбанку. Вона рекомендувала Кабінету міністрів ініціювати законопроект про скасування податку на відсотки з депозитів і збільшення суми відшкодування за вкладами за рахунок ФГВФО з 200 тис. грн. до 500 тис. грн.