Читайте також: Нацбанк щоп'ятниці проводитиме тендери з рефінансування банків
« На сьогодні у НБУ є автоматичний режим фінансування банків. Якщо банки мають ліквідну заставу, а це: ОВДП, депозитні сертифікати Нацбанку або іноземна валюта, то банки можуть прийти до регулятора і отримати рефінансування в автоматичному режимі для поповнення своїх потреб», - зазначив Чурій.
За його словами, кожну п'ятницю Нацбанк проводитиме аукціон рефінансування до двох місяців.
«До цього НБУ проводив ці аукціони терміном два тижні, але із урахуванням ситуації, яка склалася у світі та в Україні, ми вирішили подовжити термін рефінансування до 1 місяця. Банки можуть вільно приходити і залучати кошти в нацвалюті», - пояснив заступник голови.
Читайте також: Нацбанк вводить довгострокове рефінансування банків
Крім того, за його словами, в НБУ щоденно проводяться аукціони овернайт, на яких банки зможуть залучати кошти на більш короткі терміни.
«Стосовно інших інструментів рефінансування, минулого тижня НБУ затвердив постанову щодо довгострокового фінансування на термін до 5 років під ліквідні інструменти. На сьогодні регулятор закінчує підготовку до введення цього інструменту, який зможе задовольнити попит банків у більш довгостроковому фінансуванні», - підсумував Чурій.
Читайте також: Нацбанк отримав на погашення заборгованості за кредитами рефінансу 3,6 мільярда
Деталі довгострокового рефінансування банків
-
Процентна ставка за довгостроковими кредитами рефінансування фактично буде плаваючою.
-
Вона буде визначатися як облікова ставка Нацбанку, яка може змінюватися відповідно до рішень правління НБУ, плюс постійна величина в процентних пунктах, яка діє на день видачі кредиту і буде незмінною протягом усього строку користування рефінансуванням.
-
При необхідності банки зможуть достроково погашати кредити в будь-який момент часу.
-
Банки зможуть звернутися за довгостроковим рефінансуванням в ситуаціях, коли вони будуть потребувати додаткової ліквідності.