Результати дискусії
7 з 10 членів комітету проголосували за зниження рівня облікової ставки на 1%. Пояснили це тим, що попри ризики, пов'язані з коронавірусом, падіння рівня інфляції до рекордно низьких значень дає змогу знижувати вартість грошей в економіці (облікову ставку).
У Нацбанку вважають, що Україна готова до настання економічної кризи, а ситуація в економіці контрольована.
Читайте також: Найнижчий рівень з 1694 року. Банк Англії знизив ставку до 0,1% через коронавірус
«В умовах зниження інфляційного тиску швидше, ніж передбачалося, Національний банк має сприяти економічному зростанню. Зокрема, на користь такого підходу за режиму інфляційного таргетування свідчить досвід інших центробанків – таргетерів інфляції (Польщі, Чехії, Угорщини) під час кризи 2008-2009 років», — пояснили у Нацбанку.
Читайте також: Інфляція чи курс? НБУ вирішить, чи знижувати облікову ставку
Разом з тим частина представників монетарного комітету висловилася проти зниження облікової ставки, пояснивши це тим, що ризики для фінансової стабільності України зростають.
Як змінювалась ставка раніше
Цикл зниження облікової ставки розпочався у квітні минулого року, коли регулятор зменшив її з 18% до 17,5%. Після цього впродовж минулого року Нацбанк переглядав її розмір ще кілька разів.
Востаннє НБУ знижував облікову ставку 31 січня цього року одразу на 2,5% річних — до 11%.
Читайте також: ФРС США знизила ключову ставку майже до нуля
Однією з причин зниження облікової ставки було досягнення середньострокової інфляції в межах 5% +-1 п.п.
Порівняти умови депозитів у банках України
Нагадаємо
- 12 березня Нацбанк знизив облікову ставку з 11% до 10% річних.
- Рішення про облікову ставку Нацбанк ухвалив на тлі рекордно низької інфляції, яку зафіксували в Україні у лютому 2020 року. Так, у річному вимірі інфляція склала 2,4%, а за місяць ціни взагалі впали на 0,3%.
- Як і раніше, Національний банк прогнозує зниження облікової ставки до 7% на кінець 2020 року завдяки швидкому поліпшенню макроекономічної ситуації в країні.
- Очікується, що найбільше облікова ставка знизиться протягом першого півріччя поточного року.
Читайте також: НБУ порадив українцям не приймати імпульсивних рішень. Депозит в гривні все одно вигідніше, ніж долар під матрацом