Як змінилися ставки за єврооблігаціями

Прибутковість самих коротких паперів з погашенням на початку вересня цього року збільшилася до 13,1% з 8% з погашенням в 2022 році — до 14% з 9,5%.

Читайте також: Коронавірус обвалив вартість українських ВВП-варантів на 8,5%

Прибутковість більш довгих облігацій зростала не так стрімко: папери з погашенням в 2027 році збільшилися на 2,9 в. п. — до 13%, в 2032 році — на 1,7 в. п., до 11,6%.

ВВП-варанти

  • До нового мінімуму вартості з початку листопада 2018 року зросла прибутковість ВВП-варрантів — 52,6% від номіналу.

  • В кінці минулого тижня вона склала 74,2%, позаминулого — 90%, а три з половиною тижні тому — 107,5%.

Читайте також: Вартість українських євробондів і ВВП-варантів різко впала

Що кажуть в НБУ

За словами заступника голови Нацбанку Олега Чурія, зовнішні боргові ринки для таких країн, як Україна, сьогодні практично закриті.

«Сьогодні торгуються тільки державні цінні папери провідних країн світу: США, Німеччина — ми бачимо дуже велике зниження дохідності за цими цінними паперами», — зазначив Чурий.

Читайте також: Виплати по ВВП-варрантам. Скільки і кому заплатить Україна за економічне зростання

Що відомо про випуск варантів

  • Україна випустила ВВП-варанти в 2015 році в рамках реструктуризації $19,3 млрд держборгу на суму списаних кредиторами єврооблігацій на $3,2 млрд і вони не є частиною держборгу країни.

  • За умовами випуску, інвестори претендують на частину приросту реального ВВП з урахуванням інфляції, що перевищить показник зростання ВВП в 3% (тригери) в 2019-2038 роках, за умови, що номінальний ВВП без урахування інфляції перевищить $125,4 млрд.

  • Якщо приріст ВВП за рік буде нижче 3% або реальний ВВП буде менше $125,4 млрд, виплат по паперах не буде.

Раніше повідомлялося

  • У середині січня котирування ВВП-варантів (цінних паперів) України, випущених в 2015 році, на міжнародній біржі 16 січня оновили історичний максимум і досягли 100,13% від номіналу.

  • Американський інвестиційний банк Morgan Stanley побоюється, що зміна уряду в Україні посилить дефіцит бюджету і негативно вплине на співпрацю з МВФ. Банк порадив своїм клієнтам продавати єврооблігації України.