Що це дасть банкам
Даний крок спрямований на виконання відразу декількох цілей, пов'язаних як із збереженням фінансової стабільності в країні, так і стимулюванням економічного зростання.
Деталі довгострокового рефінансування банків
-
Процентна ставка за довгостроковими кредитами рефінансування фактично буде плаваючою.
-
Вона буде визначатися як облікова ставка Нацбанку, яка може змінюватися відповідно до рішень правління НБУ, плюс постійна величина в процентних пунктах, яка діє на день видачі кредиту і буде незмінною протягом усього строку користування рефінансуванням.
-
При необхідності банки зможуть достроково погашати кредити в будь-який момент часу.
-
Банки зможуть звернутися за довгостроковим рефінансуванням в ситуаціях, коли вони будуть потребувати додаткової ліквідності.
Читайте також: Нацбанк отримав на погашення заборгованості за кредитами рефінансу 3,6 мільярда
«Втім, на сьогодні гривнева ліквідність банківської системи перевищує 200 млрд грн, а валютна $8 млрд, тому запровадження нового інструменту носить скоріше превентивний характер на випадок розгортання більш серйозних кризових явищ у світовій економіці», — відзначили в пресслужбі.
Нагадаємо
-
Національний банк у 2019 році отримав на погашення заборгованості за кредитами рефінансування неплатоспроможних банків 3,6 млрд грн. Це на 960 млн грн більше ніж у 2018 році (2,64 млрд грн).
-
Найбільше коштів отримано від реалізації заставлених неплатоспроможними банками майнових прав за кредитними договорами – 1,73 млрд грн та об’єктів нерухомого майна – 297,8 млн грн.
-
Загалом заборгованість неплатоспроможних банків за кредитами рефінансування у 2019 році скоротилася до 44 млрд грн станом на 1 січня 2020 року.
-
У 2017 році Національний банк отримав на погашення заборгованості за кредитами рефінансування неплатоспроможних банків 2,16 млрд грн, а у 2018 році – 2,64 млрд грн.