Прогнози МВФ
«Виходячи з поточної ситуації, в 2020 році зростання світового ВВП виявиться нижче, ніж рік тому (у 2019 році світовий ВВП зріс на 2,9 відсотка)», — зазначила глава МВФ.
За словами Георгієвої, точно оцінити, наскільки зміниться кон'юнктура світової економіки, на даний момент складно. Багато залежить від того, скільки триватиме епідемія коронавіруса і якими будуть її наслідки.
При цьому глава МВФ підкреслила, що організація спробує задіяти всі доступні їй інструменти, щоб у разі потреби допомогти своїм 189 членам подолати економічні наслідки епідемії COVID-19.
У січні 2020 року МВФ повідомив, що в 2019 році світовий ВВП зріс на 2,9 відсотка. У тому ж повідомленні прогнозувалося, що в 2020 році цей показник складе 3,3 відсотка.
Очікується, що експерти МВФ опублікують оновлений прогноз зростання світової економіки в 2020 році в квітні поточного року.
Допомога МВФ і Світового банку бідним державам
-
Щоб допомогти бідним державам і країнам з перехідною економікою в боротьбі з епідемією COVID-19, МВФ надасть їм кредити на загальну суму в $50 млрд.
-
$10 млрд з цієї суми призначені для кредитів найбіднішим країнам. Виділятися вони будуть під нульову ставку.
Кредити СБ для країн, що розвиваються
-
3 березня 2020 року Світовий банк (СБ) також заявив про намір надати країнам кредити в розмірі $12 млрд для боротьби з коронавірусом.
-
За словами представників Світового банку, насамперед ці гроші мають піти на розвиток національних систем охорони здоров'я.
-
Близько $4 млрд, призначених для цих кредитів, будуть взяті з активних програм СБ.
Хто і як рятує свою економіку
-
3 березня Федеральна резервна система США ухвалила рішення про зниження базової ставки на 0,5% до 1-1,25% річних для захисту економіки від впливу коронавіруса.
-
Народний банк Китаю знизив базову ставку кредитування для підтримки економіки, яка постраждала від спалаху коронавіруса.
Читайте також: Через коронавірус Китай закачає у власну економіку 156 мільярдів євро
-
Адміністрація Гонконгу направить $15,4 млрд на підтримку бізнесу і населення через негативний вплив епідемії коронавіруса.
Ситуація з коронавірусом
-
28 лютого Всесвітня організація охорони здоров'я підвищила оцінку глобального ризику поширення нового коронавіруса COVID-19 с «високого» до «дуже високого».
-
На ранок 5 березня зафіксовано 93 158 випадків захворювання коронавірусом COVID-19, з них 3198 — летальні, одужали 50 690 чоловік.
-
Перший випадок зараження коронавірусом підтвердився 3 березня в Україні, в Чернівецькій області.
Коронавірус косить ринки. Що буде з валютою (відео)
- Вірус поширився на всі континенти, крім Антарктиди. Підтверджені випадки зараження в більш ніж 50 країнах, більше 20 з них — в Європі.
Стежте за цікавими та ексклюзивними матеріалами «Мінфіну» в Telegram