Політика Мінфіну

Політика Мінфіну за коротким паперів полягає в стабільній пропозиції звичних інструментів для ринку, в тому числі для побудови кривої дохідності. Тобто, інструменти з погашенням в цьому році, річні, дворічні, трирічні, як це робилося і раніше.

Буца про ринок

  • В умовах недостатнього розвитку грошового ринку та вторинного ринку ОВДП первинні аукціони і формована ними крива дохідності є основним орієнтиром для ринку.

  • Попит в короткій частині кривої дохідності — це попит локальних інвесторів-банків, для яких природною альтернативою є депозитні сертифікати НБУ. В умовах потенційного зниження облікової ставки, про який говорить Нацбанк, локальні гравці переорієнтовуються з депозитних сертифікатів в короткі ОВДП, щоб зафіксувати прибутковість.

Читайте також: У Мінфіні розповіли, хто купив 10-річні євробонди

  • «Тому з початку року на кожному аукціоні в цій частині кривої попит більший, ніж пропозиція. Це дозволяє істотно знижувати ставку», – додав Буца.

Плани Мінфіну

Мінфін продовжить пропонувати короткі облігації в обмеженому обсязі, стимулюючи банки до купівлі більш довгих паперів та більш активної роботи на вторинному ринку.

18 лютого на аукціоні Мінфін вдвічі підвищив пропозицію коротких паперів з погашенням через 140 днів – до 1 млрд грн за номіналом.

Також збільшено максимальний обсяг продажів 17-місячних облігацій – до 1,5 млрд грн до 1 млрд грн на подібному аукціоні два тижні тому. В той же час пропозиція трирічних ОВДП скорочена з 2,5 млрд грн до 2 млрд грн.

Результати попередніх аукціонів

  • Міністерство фінансів на аукціоні 11 лютого запропонувало інвесторам номіновані у гривні держоблігації з терміном обігу 3 місяці, 1 рік, 2 та 4 роки, а також номіновані в доларах США папери, виконання зобов'язань за якими відбудеться через 1,2 року.

  • На аукціоні 4 лютого Мінфін запропонував інвесторам номіновані у гривні держоблігації з терміном обігу 6 місяців, 1 рік і 3 роки. До бюджету залучили 2,3 млрд грн.

  • 22 січня Мінфін розмістив 10-річні єврооблігації на суму 1,25 млрд євро. Цінні папери придбали 200 інвестиційних фондів з 31 країни. Попит перевищив пропозицію більш ніж у п'ять разів, що дозволило Мінфіну знизити ставку з очікуваних 5% до 4,375%. Це є рекордно низьким рівнем вартості запозичень для українських держоблігацій.

Читайте також: У лютому Україна повинна виплатити 27,68 мільярда боргів

  • У грудні 2019 року в Мінфіні заявляли, що до 2024 року планують перейти до випуску ОВДП, номінованих лише в гривні. Рішення пояснюють тим, що борг в іноземній валюті дуже дорогий.

  • За підсумками 2019 року українці збільшили обсяг вкладень в ОВДП на 3,7 млрд грн.

Раніше повідомлялося

Мінфін має намір залучити 242 млрд гривень на внутрішньому ринку і 119 млрд гривень в еквіваленті на зовнішньому у 2020 році.

Купити ОВДП від ICU з підвищеною прибутковістю +0,2% від «Мінфіну»

Крива прибутковості — характеризує стан боргового ринку, економіки в цілому і використовується при оцінці процентного ризику та прийняття рішень учасниками ринку боргових цінних паперів.