Скільки фінкомпанії інвестували в ОВДП
За його словами, за останні роки небанківські фінансові установи активно нарощують обсяги інвестування в ОВДП.
Станом на 30 вересня 2019 року частка держпаперів, які перебувають у власності корпоративного сектору, на небанківський фінансовий сектор склала 42,4%.
Читайте також: Мінфін повертається до розміщення доларових ОВДП. Що буде з гривнею
За його словами, на компанії страхування життя прийшлося 50,2% обсягу вкладень в ОВДП, на страхові компанії з ризикових видів страхування – 34,2%, на недержавні пенсійні фонди – 12,5%, на інші небанківські фінансові установи, піднаглядні Нацкомфінпослуг, – 3,1%.
На думку Залєтова, зростанню інвестування страховиків у державні папери сприяло розпорядження Нацкомфінпослуг, яке передбачає більш суворі вимоги до наявності низькоризикових активів.
До низькоризикових активів выдносяться не лише депозити у високорейтингових банках («АА» і вище за національною рейтинговою шкалою), а й облігації міжнародних фінансових організацій та ОВДП.
Читайте також: Як низькі ставки за ОВДП позначаться на курсі гривні і економіці України
Хто найбільше купив ОВДП в 2019 році
Міністерство фінансів на початку січня оприлюднило рейтинг всіх 12 первинних дилерів, за 2019 рік за обсягами купівлі облігацій внутрішньої державної позики:
- перше місце посів Сітібанк;
- друге і третє місця займають державні Ощадбанк та Укргазбанк.
- у топ-5 також увійшли ОТП Банк і Райффайзен Банк Аваль.
- 6 місце у ПУМБу, сьоме — у Приватбанку.
- 8 позицію посів Альфа-Банк, дев'яту — Укрексімбанк.
Інвестиції в ОВДП: до 10% річних + 0,2% від «Мінфіну»
Що ще відомо
- За підсумками 2019 року, українці збільшили обсяг вкладень в облігації внутрішньої державної позики на 3,7 млрд грн.
-
Міністерство фінансів має намір залучити 242 млрд гривень на внутрішньому ринку і 119 млрд гривень в еквіваленті на зовнішньому у 2020 році.
-
За 2019 рік нерезиденти збільшили портфель держоблігацій на 111,36 млрд грн до 117,72 млрд грн (на початок року було всього 6,36 млрд грн). Для порівняння: Обсяг вкладень нерезидентів в ОВДП України в 2018 році зріс на 1,13 мільярда гривень, або на 21,7%.