Мінфін шукає можливості для того, щоб збільшити державне фінансування пільгових кредитів для малого бізнесу під 5-7-9% річних. Про це повідомила міністр фінансів Оксана Маркарова під час презентації програми, пише Громадське.

Маркарова про додаткові ресурси

  • За її словами, програма розрахована на кілька років. Тому в уряді передбачають додаткове фінансування в бюджетній декларації на наступні три роки.

У 2020 році на дешеві кредити поки передбачено 2 млрд грн ($80 млн). В уряді очікують, що за рік це дозволить видати понад 50 тисяч доступних кредитів, створити до 90 тисяч нових робочих місць і залучити близько 2 млрд грн внутрішніх інвестицій в сферу малого бізнесу.

Умови програми

Банки будуть надавати кредити малого і середнього бізнесу з виручкою до 50 мільйонів гривень.

Держава компенсує підприємцю частину відсотків по кредитом. Ставки становлять від 5 до 9% річних в залежності від кількості створених робочих місць. Також буде можливість щоквартального зниження процентної ставки:

  • 5% річних – якщо виручка до 25 млн грн і створюються мінімум 2 робочих місця протягом першого кварталу;
  • 7% річних – для бізнесу з виручкою до 25 млн грн;
  • 9% річних – для бізнесу з виручкою до 50 млн грн.

Обрати кредит готівкою

За попередніми оцінками уряду, взяти участь у цій програмі зможуть близько 50 тис. позичальників.

На що будуть видавати кредити

  • На придбання або модернізацію основних засобів, об'єктів нерухомості та транспортних засобів для використання в комерційних і виробничих цілях.

  • На будівництво, реконструкцію, ремонт приміщень, в яких ведеться основна господарська діяльність, крім офісних приміщень.

Читайте також: Доступні кредити для бізнесу. Чого чекають підприємці

Які банки вже приєдналися до програми

27 січня Приватбанк відкрив прийом заявок підприємців і представників малого бізнесу на отримання пільгових кредитів, а 31 січня до програми «Доступні кредити 5-7-9%» також приєднався Укргазбанк та Ощадбанк.

Передісторія

  • 3 грудня 2019 року президент Володимир Зеленський анонсував державну програму кредитування бізнесу «Повертайся і залишайся».

  • Тоді він підкреслив, що мета програми — повернути додому українських заробітчан і надати доступні кредити на власну справу.

  • Програма запрацювала з 1 лютого.