Операція зворотного викупу розпочнеться вже наступного дня.
З чим пов'язане вливання
-
Метою вливання в китайському центробанку називають підтримку «прийнятної та достатньої ліквідності» в банківській системі та стабільності валютного ринку під час спалаху нового коронавірусу у Китаї.
Читайте також: Давос, коронавірус, зростання долара: що буде далі (відео)
-
У Народному банку Китаю закликали приватні фінансові інституції надавати «достатні кредитні ресурси» лікарням та іншим медичним організаціям в рамках цих заходів.
Коронавірус та економіка Китаю
-
Рішення Народного банку Китаю було оприлюднено за день до відкриття фінансових ринків країни, що були закритими певний час через святкові вихідні до Нового року за місячним календарем, який є китайським національним святом, та на тлі побоювань щодо руйнівного впливу спалаху хвороби на китайську економіку.
Читайте також: Коронавірус може вплинути на економіку сильніше, ніж фінансова криза 2008/2009 років — Moody's
-
Слід зазначити, що в останні роки економічне зростання Китаю почало помітно уповільнюватися. Економісти оцінюють зростання китайського ВВП в 2019 році у 6,1 відсотка. Це найнижчий показник за останні 30 років.
-
Деякі аналітики попереджають, що в разі, якщо епідемія нового коронавірусу триватиме значний період часу, це може ще сильніше погіршити економічні показники країни.
Читайте також: Чим небезпечний новий коронавірус для економіки України
Що відомо про коронавірус
Хвороба, вперше зафіксована в китайському 11-мільйоному місті Ухань, швидко поширилася Китаєм. За даними Державного комітету з охорони здоров'я КНР, наразі на території країни від коронавірусу загинули 308 людей, а щонайменше 14380 було інфіковано.
Читайте також: Китайський вірус. Звідки взявся і як не захворіти
У неділю, 2 лютого, перший летальний випадок від коронавірусу було зафіксовано за межами Китаю. 44-річний громадянин КНР помер у лікарні на Філіппінах.