Як вплинув короновірус на світові ринки
«Наразі нічого надзвичайного у порівнянні з попередніми спалахами вірусів не відбувається. Наразі вважається, що це не буде мати значного впливу на стандартні, довгострокові показники», — повідомив Сологуб.
За його словами, епідемія вірусу дещо вплинула на боргові облігації країн, що розвиваються, погіршивши їхню привабливість для інвесторів. Водночас Сологуб зазначив, що акції фармацевтичних компаній зростають.
Читайте також: Нові жертви коронавірусу: Як реагують фінансові ринки та економіка
Реакція світових ринків на вірус
За минулий тиждень головний китайський біржовий індекс SSE Composit впав майже на 5%. Це багато. Це приблизно $250 млрд, змитих хвилею з рахунків власників акцій. Найбільше втратили банки, сировинні, транспортні, туристичні та подібні компанії.
Відлуння подій у Китаї докотилося до світових фондових ринків. У своєму звіті від 28 січня Bloomberg зазначає, що в результаті новин про коронавірус вони втратили $1,5 трильйона. Ця попередня оцінка включає, в тому числі, наслідки обвалу цін на Гонконгській біржі.
Читайте також: Китайський вірус. Звідки взявся і як не захворіти
У понеділок Японський індекс Nikkei впав більш ніж на 2%. Загальноєвропейський індекс STOXX 600 знизився на 1,41%. Французький CAC зменшився на 1,68%, а німецький DAX – на 1,47%.
Відчули удар і американські ринки, для яких понеділок став найгіршим днем за останні три місяці:
- Dow Jones втратив 1,57%
- S&P 500 знизився також на 1,57%
- NASDAQ впав на 1,89%.
Читайте також: Китайський вірус: Світові фондові ринки падають
Китайський вірус може вдарити по сировинним ринкам. За тиждень вартість нафти втратила 10%. Падають ціни на метал: залізна руда в понеділок на сінгапурських торгах подешевшала на 6,4%.
А ось золото, навпаки, дорожчає. Зростання котирувань контрактів на золото з поставкою в лютому досягало 0,7% в ході торгів у понеділок – до $1582,2 за унцію. За даними FactSet, це максимальний рівень з 2013 року.
Читайте також: Через новий китайський вірус просіли світові фінансові ринки