На думку аналітиків, зростання цін не перевищить 5%±1 п. п. за умови, що в Україні збережуться відносно сприятлива курсова динаміка і низькі ціни на енергоносії. Також сприятливий ефект має надати відносно висока база порівняння.

Читайте також: Дороге життя: що в Україні найбільше подорожчає у 2020 році

Але є кілька факторів, які будуть сприяти прискоренню інфляції.

  • На початку 2020 року деякий імпульс зростанню доходів населення додасть збільшення мінімальної зарплати на 13,2% — до 4723 грн.
  • В подальшому також очікується зростання пенсій, які планують актуалізувати на 10-12%, а також за рахунок реалізації соціальних ініціатив чинної адміністрації.
  • Додаткового інфляційного тиску можна очікувати у разі, якщо заплановане з 1 січня підвищення ціни на газ для населення (на 28,6%) все-таки відбудеться, незважаючи на домовленості з РФ про транзит газу. І навпаки, з урахуванням накопичених істотних запасів газу в Європі і Україні, а також теплих погодних умов, можна очікувати збереження відносно низьких цін на природний газ.

«Крім того, посилення девальваційного тиску у другому півріччі наступного року на тлі низької бази порівняння може спровокувати прискорення зростання цін», — наголошується в огляді.

Читайте такожУ 2020 році курс може повернутися до позначки 26 грн./$ — огляд

З чим закінчили 2019 рік

Аналітики також дали прогноз інфляції за 2019 рік. Як наголошується в Focus Ukraine, Україна може закінчити 2019 рік зі споживчою інфляцією на рівні 4,2-4,7% рік до року. Такий показник буде досягнутий на тлі високої бази порівняння, при збереженні відносної курсової стабільності, зниження цін на паливо і природний газ для населення (-13%м/м в грудні).

Нагадаємо, інфляція в Україні в листопаді склала 5,1%, сповільнившись з 6,5% в річному вимірі місяцем раніше.

Депозит з дохідністю до 19% річних — найкращий спосіб захистити гроші від інфляції