Що передбачає законопроект

  • Документ визначає поняття ломбарду та ломбардної діяльності.

Ломбардом є фінансова установа, виключними видами діяльності якої є надання на власний ризик фінансових кредитів під заставу рухомого майна на визначений строк і під проценти та інша діяльність, визначена законопроектом.

  • Запроваджуються вимоги щодо створення ломбардів у формі господарського товариства.
  • Встановлюються мінімальний розмір статутного капіталу ломбарду у сумі 500 тис. грн.
  • Врегульовується порядок провадження ломбардами діяльності з надання фінансових кредитів та діяльності із зберігання майна. Наводиться вичерпний перелік іншої діяльності, яку мають право здійснювати ломбарди.
  • Визначаються засади створення та діяльності добровільних об'єднань ломбардів.
  • Встановлюється трьохмісячний перехідний період для приведення у відповідність ломбардами своєї діяльність у разі прийняття цього законопроекту.

Читайте також: Як відкрити ломбард

Поточна ситуація

Наразі в Україні величезний сегмент фінансового ринку, який займають ломбарди, практично не регулюється на законодавчому рівні.

«На початку 2019 року в Україні було зареєстровано 359 ломбардів, активи яких складали 4 054 млн грн. За 9 місяців 2018 року ломбардами було надано фінансові кредити під заставу майна на загальну суму 12 353 млн грн», — повідомляється у пояснювальній записці до законопроекту.

Крім того, автори документу вважають недостатнім рівень захищеності прав та інтересів фізичних осіб – клієнтів ломбардів.

Читайте також: Фінкомпанії та ломбарди на 50% наростили кредитування населення