Нацбанк підготував план дій на випадок, якщо рішення про націоналізацію Приватбанку буде скасовано судом. «Якщо скасують націоналізацію — буде анульована докапіталізація Привату. Значить, НБУ ухвалить рішення про його неплатоспроможність і, за чинним законодавством, звернеться до Кабінету Міністрів. І оскільки Приват — системно важливий банк, ми будемо пропонувати прийняти рішення про його націоналізацію», — розповіла Катерина Рожкова.

За її словами, навіть якщо суд поверне акції Приватбанку колишнім власникам, Нацбанк зможе позбавити акціонера банку права голосу, оскільки він не пройшов узгодження в регулятора.

Приватбанк не припинить роботу

У разі проведення повторної націоналізації банк продовжуватиме працювати. Зокрема, зазначила Катерина Рожкова, регулятор готовий підтримувати Приватбанк ліквідністю та має достатньо інструментів, щоб утримати ситуацію.

«Банк — це як доменна піч: якщо її один раз загасити, то знову розпалити вже не можна. Так і Приват. Якщо його зупинити, клієнти до нього вже не повернуться», — зазначила вона.

В регулятора є досить широкий і апробований інструментарій для того, щоб підтримати банк, не допустивши глобальної паніки на ринку і зберегти фінансову стабільність.

«Звичайно, в шоковій ситуації однозначно доведеться вводити якісь обмеження, щоб завтра всі 170 млрд депозитів не вилилися нам на ринок. Адже в цьому випадку ми б відразу забули про інфляцію 5% та запозичення Мінфіну під 10% сьогодні і очікуваних 8% завтра», — зазначила Рожкова.

За її словами, в регулятора також є план з підтримки фінансової стабільності в системі в цілому.

Розмісти депозит у надійному банку та отримай до 18,75% річних у гривні

Суди все ще розглядають справу

19 грудня 2016 р Приватбанк перейшов у повну власність держави. Міністерство фінансів стало новим власником. Ігор Коломойський і підконтрольна йому кіпрська компанія Triantal Investments вимагають визнати недійсним договір купівлі-продажу банку між Міністерством фінансів і колишніми акціонерами Привату в процесі націоналізації.

У квітні цього року, між першим і другим туром виборів Президента України, Окружний адмінсуд Києва скасував націоналізацію, визнавши договір «недійсним». НБУ, Мінфін і Приватбанк подали апеляції на це рішення.

Читайте також:Закон проти Коломойського. Як Приват захистять від попередніх власників

19 грудня цього року Шостий апеляційний адміністративний суд переніс засідання щодо апеляції НБУ на рішення Окружного адмінсуду Києва від 18 квітня 2019 р про визнання незаконним рішення про виведення банку з ринку.