Коли запустять роботу Фонду
«До початку січня ми повинні представити список компаній, де держава за законом не зможе продавати більше ніж 50% + 1 акцію. Ці активи будуть залишатися в основному в державній власності, в них можна буде залучати міноритарних інвесторів.
Ці державні підприємства повинні скласти базу для створення централізованої структури з управління державними активами. Я кажу про створення Фонду національного багатства», — сказав Кухта.
Читайте також: Милованов назвав держоб'єкти, які не можна приватизувати
У чому переваги централізованого управління
«Світовий досвід показує, що централізоване управління державним корпоративним сектором ефективніше, ніж децентралізоване, розкидане по міністерствах», — зазначив Кухта.
Компанії приносять більше власнику, тобто народу, і менше використовуються для політичних забаганок. Корупція скорочується. Централізоване управління — це спосіб зробити держсектор сучасним", — наголосив він.
Читайте також: Іноземців допустять до приватизації українських держпідприємств
За словами Кухти, Фонд повинен мати незалежну спостережну раду і корпоративне управління, щоб ним можна було керувати вручну.
Для реалізації цього рішення необхідні законодавчі зміни. У фіналі це рішення буде приймати парламент.
Раніше повідомлялося
-
15 листопада МЕРТ заявило, що спільно з міністерствами та центральними органами управління проаналізувало 1399 держпідприємств, 737 з них погоджено на приватизацію. Загальна вартість активів цих 737 підприємств складає більше 12 млрд грн.
-
Як заявляв прем'єр, уряд не повинен керувати державними підприємствами. Це неправильно з точки зору конфлікту інтересів, так і з точки зору організації процесів.
Читайте також: Для Укрпошти шукають інвестора — Гончарук
-
Раніше президент Володимир Зеленський передав п'ять державних підприємств, якими займалося Державне управління справами (ДУС), у Фонд державного майна для подальшої приватизації.
-
Повідомлялося, що уряд готується приватизувати 800 державних компаній.
-
2 жовтня Рада прийняла закон про скасування переліку заборонених для приватизації підприємств.