Пояснення Ніколайчука

«У листопаді промисловість впала на 5% в річному вимірі, що стало найгіршим показником після відновлення з кризи 2014-15 років. Але якщо в той період економіка України була скоріше винятком, то на цей раз вітчизняна промисловість рухається в загальносвітовому тренді. У низки наших партнерів такий провал у промисловості стався кількома місяцями раніше», — написав він.

За його словами, на Україну тенденції у світовому промвиробництво почали впливати через більш тісний зв'язок з європейською економікою.

«Промислова рецесія в світі є насамперед наслідком глобальних торговельних воєн. І хоча за останні десятиріччя у світі відбулася деіндустріалізація (через зростання ваги сектора послуг і зростання технологічності промислового випуску), таке падіння в промисловості має потенціал істотно загальмувати глобальну економіку», — зазначає Ніколайчук.

За даними міністерства, падіння промислового виробництва спостерігається в ЄС, зокрема, Німеччині, Румунії та Італії. У той же час промисловість Туреччині, навпаки, зростає.

Раніше повідомлялося

  • За підсумками жовтня 2019 року промислове виробництво в Україні скоротилося на 5% порівняно з жовтнем 2018 року.

  • У вересні індекс промислової продукції показав падіння на 1,1%.

  • У серпні промислове виробництво в Україні скоротилося на 1,4%.

Що означає індекс промислової продукції

Індекс промислової продукції — показник обсягу промислового виробництва країни, що вимірюється як середньозважена величина з індивідуальних індексів по кожному товару.