Скільки недоотримав бюджет
За оцінками аудиторів Рахункової палати, державний бюджет не отримав за 2,5 року майже 20 млрд грн.
Пацкан зазначив, що за період 2017 — перше півріччя 2019 від акцизного податку з тютюнових виробів до держбюджету надійшло понад 100 млрд грн.
Воночас у 2017 році прогнозні показники виконані на 93%, в 2018 — на 85%, у першому півріччі 2019-го — на 67%.
Читайте також: Дубілет розповів, як будуть виводити з тіні алкогольно-тютюновий ринок
«За оцінками аудиторів, держбюджет не отримав за два з половиною роки майже 20 млрд грн. В середньому — 8 млрд грн в рік», — зазначив Валерій Пацкан.
Він наголосив, що ще однією проблемою є нелегальний ринок. За даними Української Асоціації виробників тютюнових виробів «Укртютюн», у 2018 році нелегальний ринок сигарет склав близько 4,5%. Через це в державний бюджет лише акцизного податку не було сплачено близько 2 млрд грн.
Читайте також: АМКУ вимагає від табачників прозорих умов
«Таким чином, сумарно держбюджет недоотримує близько 10 млрд грн. Це оціночні дані, наголошую. Але навіть якщо насправді сума дещо менша, масштаби все одно вражають», — заявив Пацкан.
Як вирішити ситуацію
На думку фахівців Рахункової палати, змінити ситуацію може впровадження автоматизованої системи контролю за обігом підакцизних товарів (алкогольних напоїв та тютюнових виробів) «Електронна акцизна марка».
«Загалом, податківці ретельніше і прозоро повинні контролювати весь процес поширення сигарет і алкоголю — від виробництва або імпорту безпосередньо продажу споживачам. Акциз з сигарет — це ще одне джерело збільшення доходів державного бюджету», — підсумував глава Рахункової палати.
Раніше повідомлялося
-
4 жовтня ВР прийняла в цілому законопроект №1049 «Про запровадження єдиного рахунку для сплати податків і зборів, єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування».
-
За день до голосування група народних депутатів внесла поправку, якою регулюються торгові націнки на сигарети для дистрибуції.
-
Поправка пропонувалавстановити торгову націнку (так звану маржу) на сигарети для оптової та роздрібної торгівлі на рівні 7% і 13% від максимальної роздрібної ціни відповідно.
Читайте також: Сигарети подорожчають до 80-100 гривень у 2020 році — виробники
-
У відповідь на це керівники компаній-членів асоціації «Укртютюн» заявили, що наслідком запровадження торговельної націнки на сигарети для оптової та роздрібної торгівлі може стати закриття фабрик і втрата 50 тисяч робочих місць у тютюновій індустрії.
-
Також керівники компаній заявили, що в разі прийняття поправки підвищать ціни на пачку сигарет на 14 грн з 1 січня 2020 року і збільшать обсяги нелегальної торгівлі тютюновими виробами з 8,4% до 20%.
-
У результаті уряд під час зустрічі з тютюновими компаніями Кабмін підтримав скасування норми про регулювання цін на тютюновому ринку в законопроекті №1049.