Порівняно з минулим роком показник збільшився у 2,5 раза, у 2018 році збитки оцінювались у $1,7 млрд.
«Збільшення кількості випадків криптокрадіжок і шахрайства на 150% відображає те, як злочинці пристосовуються до нових умов», – сказав Дейв Джеванс, гендиректор CipherTrace.
«Злочинці ганяються за грошима… Невеликі атаки часто легше відбити, але цільові атаки є для них більш вигідними», – додав він.
Фахівець вважає, що основною загрозою для великих криптоплатформ є сплановані атаки. На його думку, привабливість здійснення великомасштабних крадіжок пояснюється тим, що в більшості випадків активи не використовуються для отримання прибутку. Засоби користувачів просто лежать на рахунку, що дозволяє шахраям вибудовувати спрощені плани злому.
Читайте також: Юристи розповіли, як платити податки з доходів від криптовалюти
Зазначається, що цього року основний збиток принесли два масштабні інциденти.
У першому випадку використовувалася схема фінансової піраміди і сервіс обміну PlusToken. Користувачі криптовалюти і клієнти сервісу втратили $2,9 млрд. Іншим значним інцидентом вважається епізод з банкрутством канадської криптовалютної біржі QuadrigaCX після несподіваної смерті її 30-річного співзасновника і генерального директора. Лише він знав пароль до офлайнового гаманця біржі. Втрати оцінюються в $195 млн.
Читайте також: Чому партнери криптовалюти Facebook покидають проект
Фахівці CipherTrace проаналізували безпеку 120 криптовалютних бірж і з'ясували, що лише 35% майданчиків надають досить якісні процедури ідентифікації клієнтів, 41% бірж мають середній рівень безпеки таких процедур, а 24% – слабкий рівень. При цьому на 32% майданчиків доступна торгівля анонімними криптовалютами.