Коли запрацює
З 1 жовтня 2020 року покупці, сплативши за товар чи послугу від 850 грн та більше, зможуть оскаржувати видані їм з порушеннями чеки.
Як поскаржитись
Поскаржитись можливо лише через Електронний кабінет платника податків, використовуючи при цьому кваліфікований електронний підпис.
Що має містити скарга
-
ПІБ, місце проживання, реєстраційний номер облікової картки платника податків або серія та номер паспорта, номер засобу зв'язку;
-
дата придбання товарів (робіт, послуг);
-
найменування та вартість придбаних покупцем товарів (робіт, послуг), найменування та/або податковий номер продавця, адреса господарської одиниці продавця або адреса місця придбання товарів;
-
у разі придбання товарів через Інтернет – також зазначають сайт;
-
перелік документів, отриманих покупцем (споживачем) від продавця товарів (робіт, послуг) разом із придбаним товаром (роботою, послугою);
-
інформація про розрахунковий документ;
-
номер банківського рахунку покупця (споживача), на який може бути перерахована компенсація.
Читайте також: Що очікує ФОПів: закон про РРО набуде чинності через півроку
Що потрібно додати
Електронні копії документів або копії документів, отримані шляхом сканування отриманих покупцем від продавця товарів (робіт, послуг) разом із придбаним товаром (роботою, послугою), про які йдеться у скарзі.
Чого чекати
-
Скаргу перевіряють контролери. У разі підтвердження порушення, до порушника застосовуються штрафні (фінансові) санкції. За рахунок цих санкцій покупець отримає свою компенсацію («кешбек»), яка складе 100 % вартості придбаних товарів (робіт, послуг), зазначених у скарзі.
Читайте також: Електронними РРО підприємців забезпечать безкоштовно — Верланов
-
Ще один приємний для покупця сюрприз — така компенсація не включаються до оподатковуваного доходу фізичної особи, тобто з отриманої суми податок сплачувати не доведеться.
Раніше повідомлялося
-
ДПС забезпечить підприємців касовими апаратами (РРО) в смартфоні безкоштовно.
-
17 жовтня президент Володимир Зеленський підписав законопроекти №1053-1 і N1073 про застосування РРО в торгівлі, громадському харчуванні та сфері послуг для детінізації розрахунків.
-
З 1 січня 2021 року касові апарати повинні використовувати, в тому числі, всі ФОПи 2-4 груп.
-
Бізнесменам дозволили використовувати програмні РРО одночасно з апаратними.
-
17 жовтня президент ввів дворічний мораторій на перевірки ФОПів.