Які підприємства включили в перелік

До переліку стратегічних підприємств включили чотири об'єкти:

  • АТ «Укрзалізниця» — оскільки підприємство входить до реєстру великих платників податків і є природним монополістом.
  • ДП «Науково-дослідний та конструкторсько-технологічний інститут трубної промисловості ім. Я. Облоги» — оскільки воно відповідає критеріям стратегічних підприємств, частка продукції яких на загальнодержавному ринку товарів має важливе соціально-економічне значення.
  • ПАТ «Національна суспільна телерадіокомпанія України» — кількість працівників перевищує 5000 осіб, а також підприємство є великим платником податків.

Читайте також: Рада скасувала перелік заборонених до приватизації держкомпаній

  • ДСП «Центральне підприємство з поводження з радіоактивними відходами» — відповідає трьом критеріям стратегічних підприємств, пов'язаним з безпекою та обороною держави.

Які підприємства виключили з переліку

Цією ж постановою уряд виключив з переліку стратегічних підприємств 39 об'єктів, з них: 4 об'єкти Мінекономіки, діяльність яких не відповідає жодному з критеріїв, 4 об'єкти на базі Укрзалізниці, що припинені як юридичні особи, та 31 об'єкт Держкомтелерадіо.

У міністерстві зауважили, що законодавством не передбачено заборони на приватизацію підприємств, які включені до Переліку стратегічно важливих об'єктів.

Читайте також: Для Укрпошти шукають інвестора — Гончарук

Раніше повідомлялося

  • У кінці жовтня президент Володимир Зеленський передав п'ять державних підприємств, якими займається Державне управління справами (ДУС), у Фонд державного майна для подальшої приватизації.
  • 20 листопада уряд погодив 339 підприємств, які передадуть Фонду держмайна для великої і малої приватизації.
  • У 2020 році Кабмін планує продати малих державних компаній на 5-6 мільярдів гривень.