Чим будуть корисні е-довіреності
«Уявіть собі, що ви оформлюєте у нотаріуса довіреність. І ось, крім того, що він вам дає її на стандартному паперовому бланку, він також надсилає вам pdf-файл (поштою, в месенжер, на флешці — не важливо) зі своїм накладеним електронним підписом», — розповідає Дубілет.
За його словами, електронні довіреності зручніші й безпечніші
Читайте також: «Держава в смартфоні»: Водійські права можна буде отримати поштою
«По-перше, це дуже зручно. Уявіть, що вам потрібно терміново передати доручення в інше місто або навіть просто в інший район). І замість того, щоб передавати паперовий бланк поштою або їхати кудись, ви просто скидає її, кому потрібно, поштою або в мессенжери», — говорить Дубілет.
Читайте також: Автомобілісти будуть оформляти номери самостійно
Крім зручності, за його словами, є ще одна важлива перевага. Файли з е-підписами більш безпечні. Адже частина випадків рейдерства трапляються саме через підроблені бланки довіреностей.
Коли це запрацює
Дубілет сподівається, що уряд зможе подати закон в парламент у найближчі тижні. Електронні довіреності запрацюють вже на наступний день після прийняття закону.
Міністр звернув увагу, що принаймні на першому етапі електронні довіреності будуть працювати у додаток до паперових.
Раніше повідомлялося
-
Міністерство цифровий трансформації планує за 5 років перевести всі 100% адміністративних послуг в онлайн.
-
У кінці вересня міністерство презентувало бренд «держави в смартфоні», яку розробили спільно з креативними агентствами, а також додаток і сайт «Дія», на якому будуть доступні всі цифрові послуги.
-
Раніше міністр Михайло Федоров анонсував старт надання держпослуг з використанням системи ідентифікації громадянина Smart-ID грудні 2019 року або січні 2020 року.
-
Один з пріоритетів міністерства спростити закриття ФОП і зміну КВЕД.