Як СБ оцінює банківську реформу
«Ми, як і раніше, вважаємо банківську, фінансову реформу успішною. Те, що зробив Національний банк України та органи влади за останні п'ять років, справді вражає», — сказала Кахконен.
Вона нагадала про проведене очищення банківського сектору, в ході якого були закриті майже половина банків. А також про створення сильного банківського нагляду, який відповідає міжнародним стандартам.
Рейтинг стійкості банків за підсумками 3 кварталу
«Ці реформи стабілізували банківський і фінансовий сектор. Дуже важливо зберегти цю стабільність і не скасовувати ніякі реформи. Скасування ключових реформ може дестабілізувати банківський сектор знову. І нікому це зараз не потрібно», — сказала Кахконен.
Чому реформа була неминуча
На початку 2014 року в Україні було 180 банків. Більшість з них не розкривала реальних власників, а звітність не відображала реальний стан справ. Навіть аудиторські висновки не гарантували об'єктивну оцінку.
Деякі банки почали відмовлятися повертати гроші і українцям, і регулятору. Інші — вже були не в змозі виконувати нормативи і вимоги НБУ. Були й такі, які залишилися без підтримки акціонерів, просто втекли від проблем і зобов'язань перед вкладниками. Кілька банків виявилися на окупованій території.
Порівняти умови і вибрати депозит
Всі вони де-факто вже були банкрутами, проте підтримувалися на «штучному диханні». Нацбанк провів «очищення» і ліквідував більше половини таких банків.
Зараз на ринку працює 75 банків. На сьогодні НБУ відомі власники всіх банків України. Банківська система є прозорою, тобто кожен українець тепер може дізнатися, кому він довіряє свої кошти.
З розкриттям прізвищ справжніх власників банків на законодавчому рівні посилено і відповідальність власників за доведення банків до банкрутства — позбавлення волі на термін до 5 років.
Раніше повідомлялося
- За підсумками третього кварталу 2019 року банки державного сектору отримали прибуток понад 30 млрд грн, що вдвічі більше, ніж за весь минулий рік.
- Станом на 1 жовтня прибуток державних банків склав 62,5% прибутку всього банківського сектора. При цьому більше половини всього прибутку банків сформував Приватбанк — 27 млрд грн.
Читайте також: Яким банкам довіряють фінансисти (рейтинг)
- На сьогодні 11 банків потребують додаткового капіталу на суму 35,2 млрд грн. За несприятливим макроекономічним сценарієм вже 18 банків потребуватимуть 73,8 млрд грн. Про це свідчать результати щорічної оцінки стійкості, яку Нацбанк проводив з травня 2019 року.