Разумков про зміну ліміту
«Максимальний ліміт на землю в одні руки, він теж, швидше за все, буде переглядатися під час підготовки законопроекту між першим і другим читанням», — сказав Разумков.
Хто ще підтримує скасування обмеження
- Також раніше свою думку з цього приводу висловили представники Кабміну.
«Микола Сольський (співавтор законопроекту) говорить, що ми зможемо зменшити таку кількість гектарів, якщо говоримо про одні руки, між першим і другим читанням», — прокоментувала ініціативу представник Кабінету міністрів у Раді Ірина Верещук.
Верещук додала, що норма про дозвіл продажу до 200 000 гектарів землі після відкриття ринку землі в одні руки хвилює громадян і небезпечна.
Раніше повідомлялося
13 листопада Верховна рада прийняла за основу законопроект щодо обігу земель сільськогосподарського призначення. Згідно із законом концентрація землі у власності визначена на рівні 35% ОТГ, 8% області та 0,5% країни.
Що передбачає закон
-
З 1 жовтня 2020 року скасовується заборона на продаж земель сільськогосподарського призначення. З цього моменту право продавати земельні паї отримають всі їх власники.
-
Купувати землю зможуть українські фізособи, компанії, територіальні громади і держава.
Читайте також: В МЕРТ назвали вартість гектара землі після відкриття ринку
-
Юридичні особи, кінцевими власниками яких є іноземці, які орендують землю в Україні більше трьох років, також зможуть її придбати з 1 жовтня 2020 року.
Проте, між першим і другим читанням буде внесена поправка про проведення всеукраїнського референдуму, на якому українці самі вирішать, давати іноземцям дозвіл.
-
Іноземні компанії, які не займалися обробкою землі в Україні щонайменше три роки, зможуть отримати право купувати землю з 1 січня 2024 року.
Читайте також: Ринок землі. Як продаватимуть і купуватимуть сільгоспземлі в Україні
-
Передбачено переважне право орендаря на придбання земельної ділянки.
-
Концентрація землі у власності визначена на рівні 35% ОТГ, 8% області та 0,5% країни.
-
Землі державної та комунальної власності будуть реалізовуватися на торгах. Стартова ціна продажу — нормативна грошова оцінка.
Читайте також: Кабмін оновив концепцію ринку землі. Що пропонують